Jump to content

Problem z ph

pantcho
 Share

Recommended Posts

musisz zmniejszyć twardość węglanową... najlepiej zredukujesz Ph mieszając kranówkę z demineralką...

zainwestuj w filtr RO...

możesz też szyszki olchy dać do akwa, ale Ph spadnie w minimalnym stopniu.

Co2 też pomaga....

w żadną chemię się nie baw bo zmniejsza Ph na jakiś czas....

podawanie co2 odpada poniewaz mam akwa w low techu sprobuje z demineralka a sa jakies jeszcze inne domowe sposoby?

wywar z szyszek olchy możesz spróbować zastosować... tylko, że woda będzie miała kolor herbaciany

wlasnie czytalem o tych szyszkach ale jednak chcial bym uniknac zabarwienia wody akwa ma dopiero tydzien wiec licze na to ze ph samo sie ustabilizuje zobaczymy dzieki za odpowiedzi

kup ro albo demineralkę w tesco 5l 2,5

mieszaj z kranówą aż uzyskasz zadowalający cię poziom

i radzę sprawdzić czy nic w akwa nie zatwardza wody (podłoże, skałka, ceramika, muszle ślimaków/małży)

sprawdzałem wodę demineralizowaną u siebie z Tesco i ma Ph 7.... :( Totalny syf.

Lepiej kupić droższą trochę a Ph będzie miało 5....

kup ro albo demineralkę w tesco 5l 2,5

mieszaj z kranówą aż uzyskasz zadowalający cię poziom

i radzę sprawdzić czy nic w akwa nie zatwardza wody (podłoże, skałka, ceramika, muszle ślimaków/małży)

Tak zrobie zastosuje demineralke, podloze mam ok bialy zwir polewlem octem i sie nie pienil, zadnej ceramiki jestem anty co do tego, z dekoracji posiadam 2 korzenie wiec niewiem co moze byc przyczyna ale badalem bezposrednio wode z kranu i odczyn taki sam 7.6 wiec mam poprostu twarda wode ale mysle ze taki wskaznik nie jest jeszcze tragiczny dzieki za rady pozdrawiam.