Skocz do zawartości

Problem z ph


pantcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musisz zmniejszyć twardość węglanową... najlepiej zredukujesz Ph mieszając kranówkę z demineralką...

zainwestuj w filtr RO...

możesz też szyszki olchy dać do akwa, ale Ph spadnie w minimalnym stopniu.

Co2 też pomaga....

 

w żadną chemię się nie baw bo zmniejsza Ph na jakiś czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie co2 odpada poniewaz mam akwa w low techu sprobuje z demineralka a sa jakies jeszcze inne domowe sposoby?

 

wywar z szyszek olchy możesz spróbować zastosować... tylko, że woda będzie miała kolor herbaciany

wlasnie czytalem o tych szyszkach ale jednak chcial bym uniknac zabarwienia wody akwa ma dopiero tydzien wiec licze na to ze ph samo sie ustabilizuje zobaczymy dzieki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ro albo demineralkę w tesco 5l 2,5

mieszaj z kranówą aż uzyskasz zadowalający cię poziom

 

i radzę sprawdzić czy nic w akwa nie zatwardza wody (podłoże, skałka, ceramika, muszle ślimaków/małży)

sprawdzałem wodę demineralizowaną u siebie z Tesco i ma Ph 7.... :( Totalny syf.

Lepiej kupić droższą trochę a Ph będzie miało 5....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ro albo demineralkę w tesco 5l 2,5

mieszaj z kranówą aż uzyskasz zadowalający cię poziom

 

i radzę sprawdzić czy nic w akwa nie zatwardza wody (podłoże, skałka, ceramika, muszle ślimaków/małży)

Tak zrobie zastosuje demineralke, podloze mam ok bialy zwir polewlem octem i sie nie pienil, zadnej ceramiki jestem anty co do tego, z dekoracji posiadam 2 korzenie wiec niewiem co moze byc przyczyna ale badalem bezposrednio wode z kranu i odczyn taki sam 7.6 wiec mam poprostu twarda wode ale mysle ze taki wskaznik nie jest jeszcze tragiczny dzieki za rady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...