Skocz do zawartości

Tetratec EX 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie kupiłem filtr zewnętrzny TetraTec EX 600 i mam jedno pytanie. W zestawie znajduje sie aktywny węgiel, który był zapakowany w taki materiałowy, bardzo delikatny woreczek. Czy przed uruchomieniem powinienem ten węgiel wysypać do pojemnika czy mogę ułożyć go w tym woreczku?

 

Bardzo dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pre-filtr zamiast węgla.... :) ja mam 2 komory z ceramiką i 2 z pre-Filtrem. Woda Luks :)

Pre-filtr raczej to takie coś co nakłada się na rurę wlotową :| O jakie dokładnie wkłady chodzi?

 

Tetrę ex600 warto wypełnić watą perlonową albo włókniną filtracyjną, gąbkami i ceramiką. Nie warto tracić miejsce na bio balle. Węgiel i zeolit bardzo ładnie krystalizują wodę więc można je stosować nie tylko w czasie leczenia. Można też zastosować drobny kramzyt (ten co wygląda jak te kuleczki śniadaniowe Nesquik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pre-filtr zamiast węgla.... :) ja mam 2 komory z ceramiką i 2 z pre-Filtrem. Woda Luks :)

Pre-filtr raczej to takie coś co nakłada się na rurę wlotową :| O jakie dokładnie wkłady chodzi?

 

Tetrę ex600 warto wypełnić watą perlonową albo włókniną filtracyjną, gąbkami i ceramiką. Nie warto tracić miejsce na bio balle. Węgiel i zeolit bardzo ładnie krystalizują wodę więc można je stosować nie tylko w czasie leczenia. Można też zastosować drobny kramzyt (ten co wygląda jak te kuleczki śniadaniowe Nesquik).

 

Pre-filtr to jest coś na wzór ceramiki...

http://mcten.pl/fluval-wklad-filtra-flu ... p-918.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...