Skocz do zawartości

Okonie


michal1994
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wypisujecie glupoty ???????????? Jak ma ochote trzymac okonie to jego sprawa nic mu nie zdechnie wystarczy nie grzac wody dobrze natlenic i odpowiedni pokarm bo to jest drapierznik.......... ja macie nie pomagac to się nie oddzywajcie ........ a inwestowanie w rybki to twoim zdaniem moze kupowanie tego badziewia co msz w miniaturce Pielęgnica Papuzia zdajesz sobie sprawę ile te ryby wycierpialy i coierpia przez taki pseudo akwarystów jak bym mial komus zaplacic za te rybki to juz wolę zlapac Okonia przynajmniej twór natury a nie genetycznych zmian

Z okoniami zycze powodznia........ piękne ryby nie ma się czego bac tylko trzeba zachowac kilka prostych zasad o których pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wypisujecie glupoty ???????????? Jak ma ochote trzymac okonie to jego sprawa nic mu nie zdechnie wystarczy nie grzac wody dobrze natlenic i odpowiedni pokarm bo to jest drapierznik.......... ja macie nie pomagac to się nie oddzywajcie ........ a inwestowanie w rybki to twoim zdaniem moze kupowanie tego badziewia co msz w miniaturce Pielęgnica Papuzia zdajesz sobie sprawę ile te ryby wycierpialy i coierpia przez taki pseudo akwarystów jak bym mial komus zaplacic za te rybki to juz wolę zlapac Okonia przynajmniej twór natury a nie genetycznych zmian

Z okoniami zycze powodznia........ piękne ryby nie ma się czego bac tylko trzeba zachowac kilka prostych zasad o których pisalem

racja, sprubuj odtworzyc im naturalne srodowisko w akwarium a beda sie naprawde ciekawie prezentowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wylaczysz na noc brzeczyk to nie powinno im sie nic stac.A karmic mozesz malymi rybkami, czerwonymi robakami, larwami much, wszelkiego rodzaju owadami itp... kolega (shadow) trzymal basy sloneczne i udalo mu sie je przyzwyczaic do suchego pokarmu, niewiem jak bedziesz mial z okoniami, ale mysle ze nie bedzie problemem znalezc i m cos do zjedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w oczku dużego okonia 30cm złowiłem go na obrotówkę ale nie miałem sumienia go pożreć :lol: oczko mam dość spore bo 9000 litrów. Je to co tam jest i żyje :shock: A ze złowieniem dodatkowych malutkich rybek i przekąsek dla niego nie mam problemów,bo wkładam podbierak z cienką siatką do strumyka co uchodzi do Pilicy i już są małe: uklejki, kiełbie, płotki i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połącz akwaria i nie będziesz miał kłoptów z żywieniem na jakiś czas ;)

A na poważnie, to okonie nie są wybredne, jedzą wszystko, co zwierzęce.

Problem może być z natlenieniem i z temperaturą. Jeśli to małe akwarium, to wyłączania na noc natleniania nie wytrzyma. Latem przy 30 stopniach raczej padnie.

 

Ja myślę o okoniach z ikry, ale latem je wypuszczę do jeziorka, o ile przeżyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz akwaria i nie będziesz miał kłoptów z żywieniem na jakiś czas ;)

A na poważnie, to okonie nie są wybredne, jedzą wszystko, co zwierzęce.

Problem może być z natlenieniem i z temperaturą. Jeśli to małe akwarium, to wyłączania na noc natleniania nie wytrzyma. Latem przy 30 stopniach raczej padnie.

 

Ja myślę o okoniach z ikry, ale latem je wypuszczę do jeziorka, o ile przeżyją.

30 stopni? to jaka masz temperature pokojowa latem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...