Skocz do zawartości

Danio pregowane - karmienie?


zuzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hey! mam w akwa jedna gupiczke i 2 danio. danio kupilam dzisiaj i jeszcze nigdy wczesniej nie mialam z ta ryba do czynienia. gupiczke karmie 2 razy dziennie rano i wieczorem. ale nie mam bladego pojecia jak karmic danio. tez tak jak gupiczke czy inaczej? prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 to też za mało.. musi być minimum 6 a najlepiej z 10. Danio mozesz karmić tak jak gupika. Jakimiś płatkami z Tropikala bądź żywym pokarmem.

Stworzyć własne jedzenie możesz np. dać sparzoną sałatę albo kluski lane. tyle tylko, że jeśli nie przypilnujesz i nie wyjmiesz odowiednio szybko to woda ci się zabrudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej co do klusków lanych to tak samo jak parówka (nie nadaje sie )

 

sama możesz podać i przygotować pokarm

mrożone serce wołowe (trzesz na drobnej tarce czekasz troszke aby nie podawać za zimne to jest taki pokarm uniwersalny na czasną godzine spoczywa w lodówce zamrożone i bierzesz tyle ile ci trzeba )

 

ugotowana marchewka

sparzona sałata (LIŚĆ)

 

to powinno wystarczyć

płatki owsiane ale odrobina za dużo i akwa do wymiany wody

kasza manna lub kukurydziana sparzona ale nie polecam jak niemasz doświadczenia zostań przy tych pierwszych 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marchewke możesz pokroić w kostke ale to podajesz z 1 -2 kostki na jakiś czas a reszte możesz sobie zamrozić ale nie trzyj jej na tarce .

Sałate liść sparzyć czajnikiem polać wodą i jak ostydzi sie podać rybą więkrzy kawałek będą sobie skubać , to się podaje wtedy jak ryby niszczą rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zapomnialam jeszcze zapytac...

 

czy danio szybko mozna przekarmic?

ja karmie moje 2 danio i jedna gupiczke 2 razy dziennie i danio jedza jak szalone ...

duzo im nie daje pokarmu ale danio wszystko prawie zjedza i od razu dostawaja straaasznie wielki brzuch. np dzisiaj pod wieczor dalam rybka larwy ochotki. tak w miare rozsadna porcje wzucilam i od razu danio sie tak najadly, ze brzuszki jakby mialy im zaraz peknac. byly strasznie najedzone a i tak szukaly pozywienia na dnie. i tak jest zawsze. boje sie ze do jutro moga nie przezyc. mysle,ze moze karmic moje rybki 1 raz dziennie albo od czasu do czasu zrobic im glodowke? choc nie wiem czy to dobry pomysl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danio bardzo ciężko przekarmić a ruchliwe one jak sie nie ryszają to jest znimi coś nie tak one muszą się ganiać i jeszczelubią walczenie z pompką ( strumień wody) urozmaicenie karmy bardzo poprawia żywotność barwe i kondycje to musze cie pochwalić to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...