Skocz do zawartości

ZAMIANA FILTRA


Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium 112l i filtr wewnetrzny AQUAEL FAN-2 plus 100-150L o przepustowosci wody 450l/h i zastananawiam sie na podmiana tego filtra na zewnetrzny flitr kaskadowy poniewarz ten filtr chyba niedaje rady caly czas mam w wodzie drobną mgielke takich brdow a podmieniam wide co tydzien plukalem gabke filtra w wodzie z podmiany i caly czas jest tosamo pozatym woda jest czysta a akwarium mam dwa miechy i chcialem porady czy to cos da jesli bym zamienil filtr na zewnetrzny tylko niewien ktory bo jedem jest taki (100-200L ,600L/h +skiimmer do sciagania wlasnie takiej mgielki z brudu) a drugi to(80-150L , 500L/H +skimmer)obydwa w tej samej cenie i niewiem ktory wziasc i czy warto ???jezeli ktos mogl mi poradzic to byl bym wdzieczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w akwarium filtr zewnetrzny o przeplywie ponad 600 litrow ale z deszczownia. Pieknie filtruje wode - bez porownaniia z poprzednim wewnetrznym ktory mialam. Zainwestuj lepiej w ten z wiekszym przeplywem. Zawsze mozna wyregulowac wyrzut wody jesli jest za mocny o ile filtr taka regulacje posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tez mialem podobny problem z drobna zawiesina i zainstalowalem najprostrzy filtr podlaczany do brzeczyka i woda krysztal. Odpalam go dopiero jak woda traci przejrzystosc - caly czas oczywiscie chodz standardowy filtr. w ciagu kilkunastu godzin czysci wode ze wszystkich zawiesin. filtr jest bardzo tani ale potrzebuje brzeczyka.

Moj filtr na zdjeciu - ta biala rurka odprowadza powietrze z woda nad powierzchnie wiec praktycznie nie slychac 'bulgotnia'

pozdrawiam

post-61-13685153987827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...