Skocz do zawartości

jakie ryby z karlikami???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam nowe akwarium w którym będę trzymać moje żaby - karliki szponiaste. Akwarium ma ponad 100 litrów a temperatura utrzymuje sie na poziomie 20 stopni. Chce w nim trzymać około 6 żab i jakieś rybki. Na pewno gupiki. I tu moje pytanie czy nie będzie żadnych konfliktów między żabami a gupikami? I jakie jeszcze rybki mogłabym wpuścić do akwa. Jedyny problem stanowi pompka napowietrzająca, której nie posiadam. Ale w akwa jest dużo roślin więc czy może obejść sie bez pompki. Słyszałam że przy dużej ilości roślin jest dużo tlenu i nie jest bardzo konieczna pompka.

Bardzo proszę o rady. Zależy mi by moje zwierzątka miały dobrze w nowym domku ;)

 

 

mod: Tematy zakładamy w odpowiednich działach. Jesteś nowa na forum więc na razie tylko upominam słownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręć grzałkę to będziesz miała z milion możliwości, co do rybek , które możesz wpuścić z karlikami. Te żabki nie są jakieś niebezpieczne, ale nie nastawiaj się, że przeżyje ci narybek gupika, bo to na pewno wciągną. Lepiej żeby była ta pompka napowietrzająca, bo będę miały dość daleką drogę do powierzchni, a oddychają powietrzem atmosferycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miała coś koło 24C, to można jakąś ławiczkę neonów innesa albo czerwonych wpuścić. Jak chcesz żeby karliki były bezpieczne to lepiej oddaj żabę, bo jeśli wciągnęła karlika to rybki tez ci pozżera. Ja mam gupiki z karlikami i generalnie nie zwracają na siebie uwagi. Możesz dać krewety, czytałem, że najpierw karliki próbują się do nich dobierać, ale szybko rezygnują. Co do rybek to gupiki, zmienniaki, mieczyki i molinezje możesz wpuszczać bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...