Jump to content

jakie ryby z karlikami???


Recommended Posts

Witam!

Zakładam nowe akwarium w którym będę trzymać moje żaby - karliki szponiaste. Akwarium ma ponad 100 litrów a temperatura utrzymuje sie na poziomie 20 stopni. Chce w nim trzymać około 6 żab i jakieś rybki. Na pewno gupiki. I tu moje pytanie czy nie będzie żadnych konfliktów między żabami a gupikami? I jakie jeszcze rybki mogłabym wpuścić do akwa. Jedyny problem stanowi pompka napowietrzająca, której nie posiadam. Ale w akwa jest dużo roślin więc czy może obejść sie bez pompki. Słyszałam że przy dużej ilości roślin jest dużo tlenu i nie jest bardzo konieczna pompka.

Bardzo proszę o rady. Zależy mi by moje zwierzątka miały dobrze w nowym domku ;)

 

 

mod: Tematy zakładamy w odpowiednich działach. Jesteś nowa na forum więc na razie tylko upominam słownie ;)

Link to comment
Share on other sites

Podkręć grzałkę to będziesz miała z milion możliwości, co do rybek , które możesz wpuścić z karlikami. Te żabki nie są jakieś niebezpieczne, ale nie nastawiaj się, że przeżyje ci narybek gupika, bo to na pewno wciągną. Lepiej żeby była ta pompka napowietrzająca, bo będę miały dość daleką drogę do powierzchni, a oddychają powietrzem atmosferycznym.

Link to comment
Share on other sites

w tym sęk że ja grzałke posiadam- nie mam pompki :( a z tym to wiem że mi zeżrą narybek. Ha hah ha z tymi żabami to nigdy nie wiadomo: mam jeszcze żabę szponiastą (platana) i to wielkie żabisko zjadło mi już karlika ( !!! ) więc wole nie ryzykować :o:shock::|

Link to comment
Share on other sites

Jakbyś miała coś koło 24C, to można jakąś ławiczkę neonów innesa albo czerwonych wpuścić. Jak chcesz żeby karliki były bezpieczne to lepiej oddaj żabę, bo jeśli wciągnęła karlika to rybki tez ci pozżera. Ja mam gupiki z karlikami i generalnie nie zwracają na siebie uwagi. Możesz dać krewety, czytałem, że najpierw karliki próbują się do nich dobierać, ale szybko rezygnują. Co do rybek to gupiki, zmienniaki, mieczyki i molinezje możesz wpuszczać bez obaw.

Link to comment
Share on other sites

no to bardzo dziękuje :) tak wiem tą duuuużą muszę wydać :( niestety. Chociaż jakoś mi żal... to tak już ostatecznie moge narazie kilka gupików trzymać bez pompki? bo żaby nie będą "zabierały" tlenu bo oddychają atmosferycznym

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...