Jump to content

Problemy z filtrem !!!!


Recommended Posts

Witam :D

 

Mam akwarium 25 litrów, w którym mieszka sobie bojownik ;) od pewnego czasu mam problem z filtrem, który mi sie notorycznie powtarza. Mam filtr z firmy Aqua Szut super - mini 360. Problem polega na tym, że jak umuje akwarium i filtr, to za dwa lub trzy dni musze myć ponowinie filtr, jest to dość uciążliwe. Nie mam za dużo roślin w akwarium. Jak mogę rozwiązać ten problem?? A i jeszcze na ściankach robi się pijana a wczesniej teog nie było

Link to comment
Share on other sites

Dobrym rozwiązaniem byłby zakup filtra zewnętrznego. Kaskady lub tzw. kubełka. I przy okazji może większego akwarium? Wiem że 25 litrów dla jednego bojownika to niby wystarczy , ale pewnie wolałby mieć większe "mieszkanko" . I jakby miał więcej roślin - to na pewno by mu się podobało. ;)

Jak długo masz to akwarium?

Link to comment
Share on other sites

A jak myjesz akwarium i filtr? możesz to w miarę dokładnie opisać?

Pytam bo tu może być też przyczyna - pisałem na ten temat tutaj - zobacz. Akwarium należy czyścić , ale nie myć jak jakiś garnek czy flakon. Musi mieć zachowaną równowagę BIOLOGICZNĄ - więc trzeba je traktować jak żywy organizm , a nie szklankę...

Najlepiej będzie jak kupisz nową gąbkę i będziesz się stosować do przeczytanych w linku rad. ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli w akwarium niema podłoża ani roślin... To niezbyt dobrze. Nie wolno myć akwarium żadnym detergentem!!! Z akwarium ściągaj tylko 10 - 20 % wody wężykiem co tydzień z dna wszystkie brudy (odmulanie). Wodę się podmienia we wcześniej napisanej ilości. b]Nie wolno jej całej wymieniać![/b]

Ten bojownik jest wyjątkowo odporny że jeszcze żyje!

Piana Ci się pojawiła , bo akwarium "próbuje dojrzeć" - czyli wytworzyć niezbędną do życia florę i faunę w skali mikro. To zjawisko to zakwit bakteryjny , może nawet zmętnieć woda. Ale po tygodniu -to przejdzie. Koniecznie daj rośliny i podłoże.

 

Mod: Użytkownik dostał ostrzeżenie za używanie czerwonej czcionki.

Link to comment
Share on other sites

CZY JESTEŚCIE I W STANIE POMÓC ??

Możemy Ci tylko wskazać drogę, pomóc musisz sama!

Jeszcze jedno - mniej karm rybkę , na okres karmienia zmniejsz przepływ filtra do minimum ( jeśli to możliwe) - ale raczej nie wyłączaj. Jak pisałem możesz ewentualnie wymienić gąbkę.

Sądzę jednak, że jeżeli przestaniesz całkiem wymieniać wodę - i zastosujesz się do rad - to zatykanie się filtra może "samo " przejść ( zniknie efekt dojrzewania).

Link to comment
Share on other sites

Jest podłoże i są rośliny

 

CZY JESTEŚCIE I W STANIE POMÓC ??

to w jaki sposób myjesz akwarium?? wyjmujesz rosliny, wysypujesz żwir, myjesz i płuczesz? czy jakos inaczej.... nie umiem sobie tego wyobrazić :idea:

opisz dokładnie krok po kroku co robisz

Link to comment
Share on other sites

anulcia, co tydzień robisz tak:

1. Zlewasz 5-10l wody, powinnaś przy tym odmulic dno odmulaczem. Zostaje 20-15l wody

2. Wode zlewasz do wiadra

3. W tej wodzie myjesz filtr tak jak to robisz

4. Możesz wytrzeć szyby od środka zmywakiem kuchennym (przeznaczonym tylko do akwarium), tą szorstką częścią bez użycia żadnych detergentów

5. Żwirek i rośliny sa na stałe w akwarium, ryba też ;)

6. Dolewasz brakująca ilość wody te 5-10l. Woda powinna byc wlana wcześniej do wiadra ok 24h wcześniej. Wlej zimna wodę, zagrzeje się przez dobę.

7. najlepiej kupic sobie wiadro tylko do akwa

 

I wtedy będzie wszystko ok a rybka będzie zadowolona :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...