Skocz do zawartości

Zmiana filtra - jak dlugo oba maja pracowac?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz w uni gąbkę to weź ją wyduś na gąbkę z eheima i zalej go wodą z filtra oraz akwa i uni możesz wyciągnąć.

Dziekuje!

Okej to zaraz tak zrobie, wczoraj podmienilam 15% wody ale nie czyscilam gabki w uni. od wczoraj oba pracuja razem ale w takim razie wezme zaraz gabke od uni i wydusze na gabke od eheima i wode z uni wyleje tez na gabke i zostawie sam eheim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie brutalnie nauczyło mnie ze przełożenie wkładów (ceramiki, keramzytu) i zalanie filtra nowego syfem ze starego G daje

 

pomaga, owszem ale bakterie nie przeskoczą z wkładu na wkład -> w ciągu dnia jeśli dobrze pamiętam bakterie nitryfikacyjne podwajają swoją liczebność co w świecie bakterii jest bardzo słabym wynikiem!

 

filtry powinny pochodzić razem przynajmniej te 10 dni i wtedy można spróbować odłączyć stary i za parę h sprawdzić czy no2/3 nh3/4 nie wzrasta

a podmiana wody przy wymianie filtra to pomysł kiepski ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie brutalnie nauczyło mnie ze przełożenie wkładów (ceramiki, keramzytu) i zalanie filtra nowego syfem ze starego G daje

 

pomaga, owszem ale bakterie nie przeskoczą z wkładu na wkład -> w ciągu dnia jeśli dobrze pamiętam bakterie nitryfikacyjne podwajają swoją liczebność co w świecie bakterii jest bardzo słabym wynikiem!

 

filtry powinny pochodzić razem przynajmniej te 10 dni i wtedy można spróbować odłączyć stary i za parę h sprawdzić czy no2/3 nh3/4 nie wzrasta

a podmiana wody przy wymianie filtra to pomysł kiepski ....

Ale ja nie mam takich wkladow tylko same gabki.

 

Podmiana byla wczoraj, kiedy oba filtry pracowaly. Sprawdzac poziom tych wartosci i tak moge;)

 

Dobrze;)) Bo wtedy większość bakterii przejdzie do gąbki z eheima i będzie git;)) Ja też czekam na zewnętrznego eheima 2213;)) Dziś powinien być ale z pocztą polska nic nie wiadomo;))

 

Sorry twój nie jest zewnętrzny;))

No moj wewnetrzny ;)

 

Zewnetrzny troche chyba nie ma sensu w takim malym akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnętrznych u Ciebie to tylko kaskada;))

 

A co do bakterii to przejdzie ich trochę na drugi filtr,więc powinno być ok;)

No a kaskady nie chcialam bo to jednak trzeba pokrywe ciac :(

 

Zobaczymy, na razie zabki i bojownik zyja i maja sie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...