Skocz do zawartości

Czy mój rak jest niedotleniony ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam mały problem, od niedawna jestem posiadaczem 112l akwa co stało się troszkę przez przypadek gdy kolega chciał spuścić raka w sedesie do czego nie dopuściłem i przygarnąłem biedaka (rak luizjański) !

 

Problem polega na tym że cały czas włazi na rośliny jak by chciał sie wydostać z akwa ostatnio nawet bedąć na samym szczycie roślinki skacze (tak jak by uciekał spłoszony) aby dopłynąć do powieszchni !

Czy jest to objaw niedotlenienia ?

Dodam ze w akwa zamontowałem filtr EHEIM pick up 2012 (100l do 200l) czy on nie wyrabia czy coś robie żle ?

 

Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczny za szybką odpowiedź z uwagi na raka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam mały problem, od niedawna jestem posiadaczem 112l akwa co stało się troszkę przez przypadek gdy kolega chciał spuścić raka w sedesie do czego nie dopuściłem i przygarnąłem biedaka (rak luizjański) !

 

Problem polega na tym że cały czas włazi na rośliny jak by chciał sie wydostać z akwa ostatnio nawet bedąć na samym szczycie roślinki skacze (tak jak by uciekał spłoszony) aby dopłynąć do powieszchni !

Czy jest to objaw niedotlenienia ?

Dodam ze w akwa zamontowałem filtr EHEIM pick up 2012 (100l do 200l) czy on nie wyrabia czy coś robie żle ?

 

Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczny za szybką odpowiedź z uwagi na raka :)

Raczej nie obwiniałbym o to niedotlenionej wody. Po prostu w naturze procambarusy lubią sobie wędrować ze zbiornika do zbiornika. Potrzebujesz szczelnej i obciążonej pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrywy to kolega ma rację. Taki rak potrafi podnieść taką standardową :o jeśli tylko znajdzie dobry punkt podparcia. W moim aqua ładnie im wszystko poukładałem, a one poprzesuwały nawet ciężkie korzenie. Możesz kupić, albo od kogoś pożyczyć zwykły brzęczyk i spróbować, czy jak będzie dodatkowe napowietrzenie to też będzie "skakał". Dobrze, że go wziąłeś, bo nie wolno raków "wypuszczać" na wolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne panowie. Raczek sie troszkę uspokoił choć nadal jest kombinator i faktycznie to chyba nie wina filtra bo zmieniłem troszkę jego ustawienie i bąbelki powietrza są wszędzie w każdym zakamarku akwa wiec najprawdopodobniej jest on po prostu szalony :) I miał bym jeszcze jedna prośbę jak byście mogli mi wytłumaczyć jak rozpoznać płeć, ale chłopskim językiem bo internetowe opisy nic mi nie mówią gdyż kompletnie się na raczkach nie znam !

Zawsze musi być ten pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...