Skocz do zawartości

glony !!!


wywro94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich/wszystkie akwarystów/akwarystki !!;) mam problem związany z glonami. praktycznie są one w moim akwarium od początku ( tata kupił je od kolegi, więc używane było ). próbowałem się ich pozbyć na różne sposoby. stosowałem preparat ( zadziałał, ale w kilka dni później znowu się pojawiły :( ), kupiłem również tabletki w tym tygodniu ( sprzedawca zalecił, abym je dał pod silny strumień wody, czyli zapewne przed filtr ). rozpuszczają mi się one od kilku dniu a glony nadal są !!! zrobiłem zdjęcia tych glonów tylko nie wiem jak je przekopiować. pomóżcie. z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie mozesz nagle zmniejszyc twardosci.

Ale... jesli masz dostep do destylki moze podmieniac wode destylka zmieszana z kranowa. Proporcji ci nie podam dokladnych. Ja podmieniajac 10 litrow wody daje 1/1 (5litrow wody dest. 5 Litrow kranowy) na wlasna odpowiedzialnosc:)

 

Najlepszym sposobem na twarda kranowe jest filtr odwroconej osmozy dzieki ktoremu uzyskujemy tzw. wode RO...

Woda jes pozbawiona zwiazkow mineralnych makro i mikro elementow czyli takze wapnia.

Dla profesjonalnej akwarystyki niezbedny element. Koszt od 100 - 400 zl.

W tym przypadku uzywamy w akwarium tylko wody RO uzdatniajac ja niezbednymi mineralami.

 

Jesli chodzi o krasnorosty. Najwazniejsza sprawa, jest cierpliwosc. Zwieksz czas oswietlenia jesli masz np 6h to do 8-10h. Pozatym sprawdz ilosc azotanow w wodzie. Mozesz miec ich nadmiar co tez jest przyczyna powstawania czarnuchow. Rob podmiany mozesz miec nadmiar pierwiastkow.

 

I bede tak dlugo przypominal i walkowal temat zwiazany z chemia na glony az przestana znikac teksty typu "Zastosowalem preparat taki i taki a glony nadal sa/wrocily". Stosujecie preparat a ten dziala na glony czyli na skutek czegos. Szukajcie przyczyny bo co z tego jesli nalejecie swinstwa i malo ze rosliny wam padna to jeszcze za tydzien dwa glony powroca z podwojona sila poniewaz warunki w akwa sie nie zmienily...

 

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż akwarium: 112l. ( 80cm. dł., 45cm. szer. a wys. to 50 cm ); dwie świetlówki ( optiplant 18w i zwykła 18w ); filtr wewnętrzny Aqua Szut 8w Turbo, filtr zewnętrzny Aqua Clear 50, grzałka Atman ( 100w ). Ryby: dwa skalary, dwa guramiki złote, pielęgnica plamooka, 3 kiryski lamparcie, 3 kiryski długomiecznikowe, 4 wąsacze kolczaste). Jak moge zmierzyć ilość azotanów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zapaleniec z ciebie:) Tak trzymac;)

Co do testow, podpowiem ze nie warto inwestowac w paskowe testy poniewaz sa one nie dokladne a nie chodzi nam przeciez zeby zgadywac.

Polecam kropelkowe testy np firmy JBL. Dokladniejsze i dosyc wydajne.

 

Jak kupisz juz RO, i bedziesz uzyskiwal z niego wode, pamietaj ze jezeli masz zywe rosliny to bedziesz musial Uzdatnic ja w mikro i makro elementy. Np preparatami typy Planta Gainer mikro i makro + ferro plus.

 

Wystarczy mi zyczyc tobie powodzenia. Czytaj duzo zebys pozniej nie mial problemu typu: nie wiem co z tym wszystkim zrobic;) My podpowiadamy natomiast od sluchacza zalezy ile w danym kierunku zrobi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze ci poradzil z tym RO i testami ale musze zwrócic uwage ze nie masz problemu tylko z glonami na zdjeciu jak się neim ysle widac jakis tatek czy jakies inne badziewie czy nie uwarzasz ze kawalek drewna znaleziony w jeziorku czy stawie nie wyglądal by o wiel bardziej naturalnie i pięknie czemu Wywalacie kase na tego typu tandetę ....... na korzen szkoda kasy ale na badziew czemu nie........ Prosze zastanó się nad tym co napisalem korzen nic nie kosztuje tylko tyle ile gotowanie wody aby go spreparowac a ile radochy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie każdy ma swoje zdanie w tym temacie. akurat mam już kupony kawałek korzenia, który jest sporych rozmiarów, więc ten stateczek służy jako mała ozdoba, w której mają gdzie się schować moje glonojady i kiryski. z tą myślą kupiłem go, a nie po to, że mi szkoda kasy na korzeń ( jeden wystarczy według mnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...