Jump to content

Dziwne zachowanie niektórych rybek


 Share

Recommended Posts

Hej

 

Od jakiegoś czasu 2-3 dnie zauważyłem (może przez to, że jest weekend i miałem dużo czasu) że niektóre z rybek dziwnie mi się zachowują. Dokładniej dotyczy to Otosków i Neonek czarnych.

 

Szczegóły:

 

Otosek jak siadł na liściu tak siedzi już tam 2 dzień. Nie jest przyklejony pyszczkiem tylko podpiera się płetwami. Jak się go przegoni to popłynie gdzieś indziej a później i tak tam wraca.

 

Neonki, podobne zachowanie jak otoska tylko że znalazły sobie miejsce w krzakach i tam siedzą.

 

Parę dnie wcześniej wszystkie te rybki były aktywne i pływały sobie po całym akwarium. Najbardziej martwię się o Otoska bo nic nie je biedak. Myślicie że to jakaś choroba albo coś dostało się do wody? Ostatnie zmiany jakie robiłem to wytarcie glonów z szyby nowym zmywakiem + dosadzenie nowej roślinki. Kabomba tylko że brązowa.

 

 

Zbiornik 120l

Obsada: 3 Neony czarne, 4 neony inesa, 2 Otoski, 2 Gubiki, 3 Molinezje, 2 Kiryski spirzowe, 2 Glonojady, 3 Bojownikie (samiec + 2 samice) 4 danio.

Link to comment
Share on other sites

No wiem że normalne ale nie przez 2 dnie bez ruchu. W porównaniu z tym co wyprawiał wcześniej to tak jakby go nie było.

 

Parametry wody:

PH w granicach 5,5 - 6,5

Temperatura ~26 C

No i w sumie tyle ich znam :(

 

Te krzaki to gęste zarośla Kabomby i trawy:

 

Ogólnie zależy mi na aktywności Otosków bo walcze z glonami które głównie są na liściach roślin.

Link to comment
Share on other sites

No możliwe tyle że przez prawie miesiąc było z nimi niby wszystko OK. Poczekam na rozwój sytuacji. Jeśli nastąpią jakieś zgony wtedy zacznę się martwić bardziej. W planie miałem zakup jeszcze około 4 sztuk Otoska ale w takim razie wstrzymam się tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym pomyślał jak zwiększyć pH, poszukaj na forum powinno być napisane. i wstrzymaj się z kupowaniem ryb na jakiś czas dopóki nie poprawisz parametrów. Jak używasz CO2 to ogranicz albo przestań

Link to comment
Share on other sites

No i stało się. Jeden z Otosków padł a kolejny zachowuję się jak jego martwy kolega. Nie wiem co to może być. Wcześniej były bardzo aktywne i wydawało się że są zadowolone z warunków. Dziwi mnie też to że zauważam podobne zachowanie u innych rybek. Do tego zauważyłem że w wodzie pływa pełno jakiś brudów czego wcześniej nie było. Parę dnie temu robiłem podmianę wody. Może zrobię ją ponownie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...