Skocz do zawartości

Obsada w aqua 112l


pakulec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy mam dobrze dobrane ryby w 112l akwarium. Jeżeli nie to proszę o Wasze rady. Z góry dziękuję.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje 112l

10 neon inessa,

5 gupików (rasowe) 4 samce i 1 samica,

5 żałobniczków,

4 danio czerwone,

2 prętniki karłowate (2 samce),

2 skalary,

2 brzanki pomarańczowe,

2 zbrojniki,

2 kosiarki,

2 ślimaki zebry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh straszny Misz Masz. Bez przemyslenia, ryby wrzucone bez pomyslu. Jest tyle informacji na ten temat w necie... Ehh

 

Wg mnie gupikom zrobiles koszmar nocy letniej a zwlaszcza samiczce. Strach pomyslec co one jej robia przez caly czas. Proporcje powinny byc odwrocone.

Danio... Minimum to 6 sztuk i to absolutne jest to ryba stadna...

Prętnik karlowaty - z samcow zrobiles homoseksualistow... Powinien byc Harem... 1 samiec + 3 samice.

Skalary... Za duze ryby na takie akwarium (mozna by sie uprzec ale trzeba znac gatunek)

Zalobniczki dokup z 3..

 

A na sam koniec Brzanki... je wrzuciles chyba zeby gupikom, skalarom i danio zafundowac warunki grozy i obskubane pletwy. Drugi aspekt to to ze brzanki najlepiej czuja sie w malym stadku.

 

Tyle ode mnie,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, gupiki przeniosę do innego akwa 50l bo mam takie 2, w którym jednym trzymam narybek danio ze 100szt 3 tyg maleństwa. A te brzanki to nie obgryzają płetw, to są te łagodne... Masz rację prętnikom dokupię pannę, a może i dwie. Chciałbym jeszcze jakąś pielęgniczkę ramireza albo kakadu,myślisz że mógłbym je tam wpuścić? Pozdro 600V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze co do kirysków to jest ich kilka rodzajów więc powinieneś coś dla siebie dobrać...

Ich pożyteczne działanie w akwarium jest nie do zastąpienia - nikt Ci tak dna nie wyczyści.

Jak masz dużo roślin, korzeni i innych kryjówek to w dzień i tak za bardzo nie oglądał byś ich gdyż one żerują głównie nocą... pomyśl jeszcze nad nimi bo przynajmniej wg. mnie jest to ryba niezbędna w każdym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...