Skocz do zawartości

Danio pręgowane XD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium do rozrodu 8 litrów. W nim jest mech jawajski i inne roślinki. Samica złożyła ikrę :D . Już minęły 3 dni i nic :( . Jest też pompka, która miesza wodę. Jak troszkę poruszam akwarium, to widać pływającą ikrę (jest przezroczysta), ale w niektórych widać białą plamkę... Czy w ogóle uda mi się je rozmnożyć :?::?::?: W zoo słyszałem, że ich ikra nie lubi światła i że trzeba przykryć akwa tarliskowe kartonem. Czy to prawda :?::?::?:

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie uzywalem grzalki z termostatem i napowietrzacza.tylko grzalk nie moze byc za mocna bo mlode rybki moga sie parzyc o nia.a z napowietrzacza nie moze leciec zbyt duzo baniek,chodzi o to zeby nie wywloywalo to zbyt duzego ruchu wody.wszystko musi byc czyste.teraz mam okolo 70 sztuk malych kresek.dania wylegaja sie po okolo 2 dniach przy sprzyjajacych warunkach.ja czekalem 3 dzionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi z 1 samicy urodziło się i mam do tej pory ze 100 młodych różowych danio, karmie je sproszkowanym różnorodnym pokarmem, mają cieplutko i czysto,bo trzymam je w akwa 50l. Teraz mają 2 tyg i 0,5 - 0,6 cm a więc maluszki. Ciekawe czy ktoś będzie chciał je odkupić za przysłowiową złotówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

mam danio tęczowe i pręgowe

czy samiec puści nasienie na ikre samice pręgowe i na odwrotni?

w głównym mam te danio

pręgowe sa strasznie grube.

nie wiem czy inne ryby mi ich nie pozjadaja

kotnik mam zajęty...

;[

macie jakies pomysły?

i czy one sie rozmnożą wogule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jeżeli w 112 masz temp.około 24-26 to danio będą tarły ci się bardzo często.przy sprzyjających warunkach oczywiście.ja mam taki sam przypadek tarło danio oglądam bardzo często :) i zawsze to jakieś urozmaicenie dla oka i dla innych rybek bo pojedzą sobie ikry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie dziś miałem bardzo przykrą sprawę, a mianowicie mojej samiczce danio przez ostani tydzien tak bardzo rósł brzuch, że dziś jej pękł troche i jak odrazu zauważyłem podskubywał jej flaczki prętnik. Musiałem ją uśmiercić i zobaczyłem,że brzuch miała napakowany ikrą. Czemu sie nie wytarła. Wcześniej tarło odbywała co 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć dlaczego nagle przestała się trzeć,może warunki w akwa ci się zmieniły.co innego gdy samiczka pływa cały czas z wielkim brzuchem i nie trze się w ogóle a co innego gdy przestaje się trzeć.ile masz samców a ile samic?czy inne danio przystępowały do tarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dorzucić coś to ok ale nie mogą to być rybki z twojej własnej hodowli.Staraj się nie rozmnażać rodziców i potomstwa bo może wyjść z tego totalna klapa.Co będziesz robił z tymi małymi danio?Pewnie oddasz je do sklepu.Dogadaj się ze sprzedawcą jeżeli ma danio to wymień się z nim,a jeśli nie ma to kup w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka

Wczoraj na giełdzie kupiłam 10 sztuk Danio tęczowego. Po powrocie do domu w worku zastałam niespodziankę: ikrę!!! Jak oglądałam rybki na giełdzie to nic tam nie było - musiały w drodze...

 

Odłowiłam ją do kotnika - myślicie, że coś z tego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...