Skocz do zawartości

welony w 25 litrach PILNE


Rybaska *
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arek jak długo zajmujesz się akwarystyka? Nigdy nie kupujcie kuli , chyba, że na cukierki.Welony potrzebują dużo miejsca bo duże rosną, ja trzymałam 5 welonów w 126 litrach i wydawało mi się,że akwa robi się za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 25 litrach mozesz mic 2 welony no jezeli sa mniejsze to 4 szt.Szczeze mowiac to welony zazwyczaj trzyma sie w kuli czyli potrzebuja molo litrazowego zbiornika wiec 4 takie nie za duze mozesz spokojnie sobie trzymac.Pozdrawiam jak co to pisz narka

No to mnie tym roozwaliłeś :D

 

1.Taak, welony trzyma się w kuli, ale to nie znaczy że się powinno. To powinno być karane!

2."Welony potrzebują mało litrażowego zbiornika": no co Ty nie powiesz...? Czyli 80 l. to mały litraż?

3. "4 takie nie za duże możesz sobie spokojnie trzymać" pfff! Chyba w d****... Jak by miał 200 l. to by sobie trzymał!

5. "Jak co to pisz narka" Odradzam, odradzam....

 

 

Kaażdy na fo powie że nie wolno! W kuli to jak emi mówi, ciasteczka, cukierki... Welon potrzebuje 80 l wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dopiero co zarejestrowalem i akurat tu trafilem. Welony-nie!, neony tez nie.

Polecam pretnika karlowatego w ilosci 4 szt. Bedzie sie czul dobrze bo w naturze zyje w kaluzach. a co do ksiazki dla poczatkujacych to "Ty i twoje akwarium" Dicka Millsa. Widzialem ja ostatnio w ksiegarni. Koszt to okolo 50 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 25 litrach mozesz mic 2 welony no jezeli sa mniejsze to 4 szt.Szczeze mowiac to welony zazwyczaj trzyma sie w kuli czyli potrzebuja molo litrazowego zbiornika wiec 4 takie nie za duze mozesz spokojnie sobie trzymac.Pozdrawiam jak co to pisz narka

Najpierw słuchaj i ucz się dopiero później dawaj rady ;| Mało litrażowy dla neonów ;| Kula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 40 mam 10sztuk z zamiarem na 15 ale już teraz w takiej ilości uważam że wyglądają świetnie :)

Moim zdaniem małe stadko (tj.do 10sztuk) neonów w 25l akwa to bardzo dobra alternatywa która już nie jednemu upiększyła małe szklane co nieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki są po to aby zdobywać i pogłebiać wiedzę.Więc nie zgodzę się z tobą Rutkoś że nie są potrzebne. Fora też służą do pogłębiania wiedzy już nabytej. Czasami jeśli początkujący akwaryści zaczną szukać tylko na forach mogą zostać wprowadzeni w błąd przez innych. Dlatego polecam przy okazji zajrzeć do książek napisanych przez akwarystów i na fora również oraz porównać zdobytą wiedzę i wyciągnąć wnioski.

 

Pozdrawiam Karo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, Rutkoś wcale nie powiedział że książki są niepotrzebne. Ale jeśli ma się małe akwa, w którym hodujesz neony/gupiki to raczej wystarczy pomoc znajomków z forum. No. A mało to bibliotek? Jak ktoś już pozaszkolny no to publiczne, a jak uczeń to szkolne. A przecież w każdej przyzwoitej bibliotece powinna być książka o akwariach...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...