Skocz do zawartości

200-240l


Jenkins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze trochę mnie zastanawiają te grubowargi syjamskie ;)

może lepiej jednak 2?

wtedy na każdego przypada te 100L a rosną spore o ile się nie mylę :)

moim zdaniem 4 lepiej - kosiarka to ryba stadna. Super razem pływają, lepiej sie prezentują i czują. W 200 moim zdaniem spokojnie mogą być.

Gdybym ja robiła azję w tym litrażu dalabym

- 8 d malabarskie (rosną do 10cm)

-15 sumatr (rosną do 6-7cm)

- 4 kosiarki (do 12-15cm)

i na tym bym poprzestała

lub

- brzaka rekinia (20-25cm)

- 15 sumatr lub 10 d malabarskie

- 4 kosiarki.

 

Na upartego jednak uważam że przy wydajnej filtracji może być danio 8, sumatra 12, rekinia 2-3szt, kosiarka 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzanka sumatrzańska x 15

Brzanka sumatrzańska będzie obgryzała innym rybkom płetwy. Czemu tego nikt mu nie powiedział ? I wcale nie jest tak, że w stadzie nie obgryzają. Bo ja mam brzanki różowe i jest ich 9 sztuk i obgryzają płetwy moim sumikom rekinim i gurami. Dlatego zostały rozdzielone. A uprzedzam, że brzanki różowe są łagodniejsze od brzanek sumatrzańskich. Dlatego nie ryzykowała bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim rybom nie będą obgryzały. Trzymałam je nawet z akarą z maroni (patrz mój avatar) . Obgryzają tylko ryby długopłetwe i powolne. Te wymienione w tym wątku mogą przebywać z powodzeniem z sumatrami. Jestem w 100 procentach pewna. Hodowałam sumatry z przerwami kilka lat. Im większe stado sumatr tym agresja bardziej skierowana wewnątrz gatunkowo. Ty masz po prostu za duze zagęszczenie ryb w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiedziałem, że nie będzie tak łatwo i pojawią się obiekcje :) Faktycznie teraz doczytałem, że lubią podgryzać płetwy, dla równowagi są też opinie ludzi którzy mają je w swoich zbiornikach i się z tym nie zgadzają. Tak czy siak, jeśli nie te brzanki to co innego? Pasowały mi, bo ładnie wyglądają i wniosłyby troszkę koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trzymaąłm je w 112 w ilości 14sztuk i 5 młodziutkich akarek. Z racji że akary doszły później przez pierwsze 2 godziny wzbudzaly duże zainteresowanie sumatr, potem przestały się interesować. Kosiarki natomiast pływały z brzankami w stadzie.

Wszystkie ryby które chcesz mieć w obsadzie są bardzo szybkie i charakterne więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzanka sumatrzańska x 15

Brzanka sumatrzańska będzie obgryzała innym rybkom płetwy. Czemu tego nikt mu nie powiedział ? I wcale nie jest tak, że w stadzie nie obgryzają. Bo ja mam brzanki różowe i jest ich 9 sztuk i obgryzają płetwy moim sumikom rekinim i gurami. Dlatego zostały rozdzielone. A uprzedzam, że brzanki różowe są łagodniejsze od brzanek sumatrzańskich. Dlatego nie ryzykowała bym.

 

Eeeeee tam nie będą obgryzały, podstawą przy hodowli b.sumatrzańskich to odpowiednio duże stado (minimum 10szt.)

 

 

Brzanki rekinie piękne ryby a ich ultra srebrne łuski, wyglądają jakby były pokryte krystalicznym lakierem.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę się zamotałem. Od początku jest mowa o grubowargu syjamskim, który według źródeł sieciowych zwany jest potocznie kosiarką. Natomiast glonojad syjamski to już zupełnie inna ryba, czy się mylę?

 

EDIT

Chyba mam rację, tutaj temat został wyjaśniony viewtopic.php?f=2&t=8409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze koniec kombinowania. Wersja ostateczna to:

danio malabarski x8-10

brzanka sumatrzańska x 15

grubowarg syjamski x 4

brzanka rekinia x3

 

Teraz chciałbym Was prosić żebyście mi pomogli dobrać odpowiednie podłoże. Wiem, że chcę ciemne i, że ze względu na grubowarka podłoże powinno być miekkie. Do tego zestaw roślin, z tego co znalazłem to do mojego biotopu azji południowo-wschodniej należą krynia tajlandzka crinum thaianum, różdżyce ceratopteris, nadwódki hygrophile, zwartki cryptocoryne, grzybień/lotos nymphaea lotus. Piszę to co doczytałem, bo sam niewiele wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobrze koniec kombinowania. Wersja ostateczna to:

danio malabarski x8-10

brzanka sumatrzańska x 15

grubowarg syjamski x 4

brzanka rekinia x3

 

Teraz chciałbym Was prosić żebyście mi pomogli dobrać odpowiednie podłoże. Wiem, że chcę ciemne i, że ze względu na grubowarka podłoże powinno być miekkie. Do tego zestaw roślin, z tego co znalazłem to do mojego biotopu azji południowo-wschodniej należą krynia tajlandzka crinum thaianum, różdżyce ceratopteris, nadwódki hygrophile, zwartki cryptocoryne, grzybień/lotos nymphaea lotus. Piszę to co doczytałem, bo sam niewiele wiem.

Kosiarka pływa po całym akwa - nie jest rybą typowo denną. Ja jako podłoże stosowalam czarny żwir bazaltowy - ryby żadnych ran nie odniosły. Polecam gradację 3-5mm. Dobra dla roślin.

Rośliny zależnie od oświetlenia, jeśli dasz min 0,6-0,8w/l i będziesz podawał co2 i nawozy możesz zaszaleć. Jeśli nie to najlepiej Kryptokoryny, hygrophila dimorfis, limnophila sesiflora.

tu masz przykład azji (to moja112l)

http://images44.fotosik.pl/98/e1b692a82849fb1c.jpg

a tu obsada

http://images42.fotosik.pl/94/9f8444ff976d19e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest już zalany, dzisiaj mija 6 dzień. Roślinki brałem ogólnie z Azji, trochę ich posadziłem, pewnie z czasem część odpadnie. Jeśli chodzi o oświetlenie, to póki co mam 2x39W T5, ale dojdzie jeszcze 1x39W T5, jak dorobię pokrywę. Żałuję wydanych pieniędzy na tą standardową - człowiek uczy się na błedach ;) Nawet deszczówki nie mogę wyżej zamontować, więc zdjęcie, które niżej zamieściłem przedstawia widok tymczasowy. Ten wężyk po lewej to na szybkiego dołożona bimbrownia - w najbliższym czasie zastąpi ją butla CO2. Nie krytykujcie za bardzo jeśli coś źle rozmieściłem - przypominam wszystkim, że to moje pierwsze akwarium w życiu ;) Sam nie wiedziałem jak się zabrać do sadzenia roślin, więc wyszło jak wyszło. Z czasem pewnie się czegoś nauczę i akwarium zmieni wygląd. O obsadzie teraz jeszcze nie myślę, obserwuję parametry wody, roślinki i wypatruję glonów. Od razu zapytam.. Jak już za 3-4 tygodnie będę wpuszczał pierwsze rybki to od czego zacząć? Obsada jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...