Skocz do zawartości

Pokarm naturalny Ryb ----- Pijawki


leszczcyc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Duze ryby (pielęgnice lub kolcobrzuchy) mozemy karmić pijawkami ,bardzo łatwo je złapać i przez pare miesięcy można je utrzymać przy zyciu bardzo małym kosztem.

 

Uwaga pijawki : lekarska i końska odpada za duże .

 

POZYSKIWANIE PIJAWEK

jak ktoś ma możliwość to do puszki lum słoika wkłada kawałek wątróbki robi dziurki i do wody zapach ściągnie pijawki .

 

w rzece stawie pod kamieniami lub sami możemy sobie przygotować miejscówke wkładamy przy brzegu kawałek płyty chodnikowej (durzy kafel lub inny dość ciężki o duzej powierzchni przedmiot tak aby podnim była 0,5 do 1 cm przerwa od dna , zbieramy pijawki do słoika (wystarczy taki od dżemu woda musi być ze zbiornika naturalnego)

Pijawki są poprzyklejane od spodu wygladają jak łezki .(różne kolory )

 

PRZECHOWYWANIE PIJAWEK

 

przechowujemy pijawki w słoiku (z wodą)w dolnej części lodówki słoik moze być zakręcony jak mamy zamiar długo trzymać pijawki raz na jakiś czas mozemy troche wody wymienić pijawka wode bierzemy z akwa i wkładamy do lodówki abu taka sam była tem ..

karmienie pijawek odbywa sie dopiero po ok 1 miesiąca i polega na podaniu paru ochotek widać jak wypijają czerwoną zawartość (ciekawa obserwacja )

 

KARMIENIE

Można pociąć pijawki , całe , lub połówki , nigdy nie widziałem aby przyklejały się do ryb (nie są to pijawki rybie) ja osobiście kolcobrzuchy karmiłem całymi pijawkami a pielęgnico dawałem polówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...