Skocz do zawartości

filtr do 360l


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

szukam jak najlepszego, najtanszego i bezawaryjnego filtra do akwarium o wymiarach zewnetrzych 124x52x59 czyli jakies 360l co byscie mogli mi polecic?

przedewszystkim zalezy mi na bezawaryjnosci. akwarium nam na pieterku i troszke bym sie zezloscil jak by sie okazalo ze wypompowal mi cala wode z akwarium ;) jedynym plusem bylby fakt ze tesciowa bym zalal :twisted: ale podloga do remontu...

kilka pytan:

1. co ile mniej wiecej czysci sie kubel?? odp az sie zabrudzi mnie nie interesuja. chodzi mi o przedzial czasowy. oczywiscie mniej wiecej.. obecnie mam male 50l akwarium i filtr made in china wiec musze go czyscic praktycznie co tydzien. z kubelkami nie mialem stycznosci..

2. czy filtry kubelkowe maja jakies zabezpieczenia? zawor zwrotny lub cos podobnego co w razie awarii zablokuje weze i nie zaleje mi mieszkania 300l wody??

3. czy filtry czesto ulegaja awariom szczelnosciowym. czy wystarczy dbac o uszczelki (smarowac je wazelina co czyszczenie) i powinno byc ok.

 

na allegro znalazlem taki tani wynalazek (filtr kubelkowy) http://www.allegro.pl/item739697805_fil ... _500l.html

czy ktos slyszal o tej firmie?

dodam ze na filtr chce wydac max 400pln ale nie ukrywam ze wolal bym mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy nie znam, wygląda troszkę jak podróba jbl e1500 ;)

 

powiem ci że ja jeśli chodzi o zakup filtra to się zawsze bałem brać "wynalazki".

dajesz za to przecież sporo kasy i ma służyć na lata.

nie poleciłbym ci go chociaż te podawane przez sprzedawcę osiągi są niezłe (mój jbl 1500 ma 35w a to tylko 20 oO)

 

ja mimo wszystko kupiłbym jbl ;)

wg mnie w kategorii cena/jakość jest najlepszy

 

ps.kij z teściową, rybki by zdechły ;{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opd.

filtr jak pisalem bedzie ukryty w robionej szafce pod akwarium, a dostep do niego nie bedzie za prosty wiec nie bede co dziennie do niego zagladal czy cieknie dlatego chyba warto nie eksperymentowac.

powiedz mi jeszcze taka rzecz czy jbl maja jakies zabezpieczenia ktore by uchronily mnie przed jego awaria a dokladniej mowiac utwara szczelnosci? mam tu na mysli - jesli zacznie ciec to cisnienie w filtrze spada i jakis zawor odcina doplyw wody z wezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie...

jak się rozszczelni to zasysa wodę aż wysuszy akwarium ;/

kiedyś czytałem że niektórzy wiercą w rurze która zasysa wodę z akwa dziurkę kilka cm pod lustrem wody -> jeśli poziom wody spadnie poniżej tej dziurki to układ się zapowietrzy i lewar przestanie działać. jak filtr się zapowietrzy i go nie wyłączysz to może się zatrzeć ale chyba lepiej kupić nową głowicę w razie "w" niż mieszkanie remontować:> osobiście ufam JBL i nie kombinuje ale jak się boisz to zawsze jest jakieś rozwiązanie.

obecnie posiadam dwa filtry tej firmy, jeden działa u mnie ponad rok czasu (cp250) drugi kilka miesięcy (cp1500). oba działają bez zarzutów. uszczelki są dobrze dopasowane, zero rozszczelnień, jakość węży i elementów plastikowych nie budzi moich zastrzeżeń.

 

jednym słowem polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...