Skocz do zawartości

[Pytanie]Akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy i pierwszy raz,tak więc witam Wszystkich! :)

 

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę.

Mam pewną sprawę do rozwiązania.

Otóż chcę sobie założyć akwarium,marzy mi się takie,które będzie miałoz 200 litrów,ale narazie fundusze nie pozwalają na to.

I rozmawiałem kiedyś z kolegą i powiedział,że może mi dać akwarium 60 litrów i zaczynam się nad tym zastanawiać :)

Już kiedyś miałem rybki w zbiorniku 57 litrów,ale to były młode lata i ojciec tam się głównie tym zajmował.

Tak więc jakieś tam doświadczenie już mam a poza tym na zdobycie prakytki takie 60 litrów mogłby stanowić dobre rozwiązanie przed wymarzoną "dwusetką" :)

 

I teraz pytanie z mojej strony:

Przede wszystkim ile mniej więcej kosztuje utrzymanie akwarium 60 litrów?

Chciałbym w nim trzymać najróżniejsz rybki,krewetki i może z czasem jakieś inne żyjątka - czy w takim zbiorniku jest to możliwe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...:) Najwiecej pieniedzy zawsze potrzebne jest na początku jezeli wszystko chcesz kupic. Jezeli zdasz sie na swoje zdolnosci wtedy potrzebne jest dodatkowo czasu ale zaoszczedzis np na te wieksze. Miej takze na uwadze to ze jezeli teraz wydasz pieniadze na filtr grzalke pod te 60 litrow niestety ale beda one za male dla akwarium o litrazu tak duzym o jakim marzysz. Ale np jezeli uda ci sie wykonac dobra robote z ta 60-tka zaowocuje Ci to w przyszlosci np tym ze bedziesz miec doswiadczenie, byc moze dobrze poprowadzisz hodowle roslin wtedy bedziesz mial sadzonki do wiekszego baniaczka.

Musisz pamietac ze im wieksze Akwa tym wiecej pieniedzy bedziesz musial wydac, ale tez nieraz mniej czasu z twojej strony bedzie takie akwa potrzebowac bowiem im wieksze tym prosciej jest w nim utrzymac odpowiednia rownowage, co nie oznacza ze jest to banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miesięczne koszty to ok 3zł w 40l akwarium i to głównie koszt oświetlenia ;] Między innymi dlatego że sprzedaje w zaprzyjaźnionym sklepie rybki i odnóżki roślin które mi się rozrosły. Bez problemu mogę też wymieniać się na pokarmy,środki w płynie do akwarium,inne rybki lub rośliny i to bardzo korzystnie :). Ostatnio za 1 brzaknę rekinią dostałem 3 dorodne neony. A za glonojada dł. ok 8cm dostanę 3-4otoski więc się żyje :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...