Skocz do zawartości

Turbo Filtr 350 "Aquael"


Rekomendowane odpowiedzi

01. września kupiłem w sklepie w Częstochowie własnie taki filtr Turbo 350 firmy Aquael. W pierwszym dniu po zinstalowaniu go w akwarium, faktycznie działał jak turbo. Sprawował sie tak przez około trzy tygodnie (przy czyszczeniu gąbki co jakies 5 dni) woda kryształ napowietrzanie rewelacyjne. Niestety po tym krótkim czasie zaczął sie zatrzymywać po pracy w nocy i kazdy dzień trzeba bylo rozpoczynac od czyszczenie. Z dnia na dzień i te zabiegi nie wystarczały wiec odłożyłem z pojemnika troche zeolitu i carbonu aby, bardziej go udrożnic, to równiez na wiele sie nie zdało. Postanowiłem na próbe podłączyc tylko sam silnik , bez filtrów... i owszem napowietrzanie bylo calkiem niezłe, jednak nie takie jak na poczatku. dzisiaj odniosłem do sklepu ten filtr i wymieniłem na taki sam ale, nowy. Nie chce krakać, ale i ten nie wydaje mi sie za mocny, bo zachowuje sie tak jak ten poprzedni po jakiś co najmnie dwóch dniach. czyżby to była jakaś wadliwa partia tych filtrów czy to tylko zbieg okolicznosci? Czy ktos juz miał podobne doświadczenia z tego rodzaju filtrem? Gdyby jednak i ten okazał sie wadliwy to jaki fitr proponujecie zamiast tego do akwarium 60 litrowego?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 650 i faktycznie trzeba uważać na zapełnienie pojemnika. Raz miałem żwirek amonowy i ceramikę upchnięte i przepływ był zdecydowanie słabszy niż normalnie. Jeżeli pojemnik nie jest nazbyt zapchany i masz udrożniony na max kanał łączący pojemnik z silnikiem to nie powinno być problemu. U mnie pracuje 650 turbo w 86 litrach i powoduje bardzo duży ruch wody.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z filtra.

 

Może masz za duże akwa to 350-tki.

Mało prawdopodobne aby 2 pod rząd były trefne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że popełnialem jeden błąd z tym filtrem, mianowicie filtr a dokładnie gąbka opierał się lekko o dno co powodowało, że szczeliny w gąbce były zamkniete co zmnieszało jego powieszchnie filtrująca i tym sammym wplywało to na drożność. Niby taki drobiazg - To jednak nie zmenia faktu, ze ten poprzedni był jakis wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietety historia z filtrem sie powtarza. Po pracy w nocy , rano filtr zatrzymuje się. rano znów przemywanie gąbki, z której juz nie leci nawet zabarwiona woda. dzisiaj rano odciołem jeden dolny moduł gąbki i zobaczymy.

Czy ktos mial podobne problemy z takim filtrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki filtr w 63l i na początku źle założyłem końcówkę (tą od gąbki) mianowicie zamiast koszyczka wsadziłem zwykłą tą z wlotem z jednej strony i to było przyczyną zapychania się gąbki która to nie chłonęła całą powierzchnią lecz tylko od spodu i to tylko w bardzo małym zakresie.

 

być może to błaha sprawa ale u mnie tak właśnie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam się tutaj. Mam ten sam filtr i mam pytanie, co ile wymienia się ten Zeo-Carbon ? czy się go tylko płucze ?

Facet w sklepie powiedział mi ,ze wycofali już ten wkład i wcisnął mi ZeoWonder (Krzemian) i radził żeby wymieniać go co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład jaki używasz zależny od Ciebie w zależności od tego co chcesz osiągnąć. To, że wycofano Zeo-Carbon nie znaczy ,że sam nie możesz zrobić takiej mieszanki.Z tego co pamiętam jest to wkład podstawowy przy zakupie tego filtra.Filtr ma kubełek więc możesz spokojnie kupić obojętnie jaki wkład i uzupełnić kubełek w odpowiadającej mu pojemności.W filtrze znajdują się pożyteczne bakterie, więc jeśli płukanie to tylko w wodzie z akwarium np. przy podmianie. Wymiana zależy od rodzaju wkładu jaki stosujesz. Zeo-Wonder usuwa przed wszystkim amoniak i fosforany Zeo-Carbon dodatkowo zawierał węgiel wiec możesz uzupełnić kupując go osobno.Ja stosuje w Turbo 650 ceramikę i torf, ceramikę wymieniam co 2, 3 miesiące , ale nie całą tylko np. połowę, a połowa starej zostaje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuzszej obserwacji i walce z tym filtrem stwierdzam, że

-cyrkulator dziala nieźle, ale tylko z jednym filtrem tzn. albo tylko z gabka albo z wkładem z zeolitem, o wiele wydajniejsze działanie jest z gabką (ja obecnie podlaczyłem z 650-tki) napowietrzanie swietne, woda kryształ. Z dwoma filtrmi chodzi okolo tygodnia, chyba, że jest calkiem nowy to moze nawet pociągnąć do trzech tygodni. Gabka znajdujaca się w opakowaniu ma inna strukture, jest miękka, ma małe pory i bardzo szybko sie zatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie obserwacji i eksperymentowania z tym filtrem mogę powiedieć, że pomimo zapewnień producenta cyrkularka z tego filtra najlepiej sprawuje się z jedny filtrem. U mnie w tej chwili filtr chodzi bez zarzutu na samej gąbce, z ta różnicą, że gąbka jest z 650-tki. woda kryształ i napowietrzanie bardzo dobre. oryginalna gąbka z opakowania ma zupełnie inna strukturę , jest miękka i ma bardzo małe pory, otwory, przez co bardzo szybko się zatyka. Na samym wkładzie z zeolitem filtr chodzi około tygodnia, później oczywiscie zapycha się i najlepiej jest wyciągnąć trochę zeolitu z wkładu.

Powoli zaczynam się zastanawiać nad filtrem do narożnego akwarium 180 litrów, które planuje założyc w przyszłym roku gdzies na wiosnę. nie wiem czy zastosować jakis wewnętrzny duży, czy kubełkowy zewnętrzny, który nie jest tani a nauczony doświadczeniem z obecnego filtra wiem, ze nie ma co polegać na tym co gwarantuje producent. do tego poczytałem trochę jak to zewnętrzny filtr kubełkowy potrafi się rozszczelnic i cała woda z akwarium ląduje na podłodze co jest katastrofa i całkowita dyskwalifikacja dla takiego filtra. Po takim przykrym doswiadczeniu można się zniechęcić nawet do posiadania akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...