Skocz do zawartości

rak


Rekomendowane odpowiedzi

praktycznie każdego ale pod warunkiem że zmniejszysz obsadę i żeby jego maxymalny rozmiar nie przekraczał połowy szerokości akwarium... polecam Raka Luizjańskiego

ale lepiej, żeby miał więcej miejsca... taką zasadę można stosować tylko wtedy kiedy się trzyma jednego raka i bez ryb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety czasem się zdarza... maksymalnie delikatny jest ten - jednak ciężko go dostać :(

http://www.akwaria.pl/raki/cambarellus_patzcuarense.html

pisze, że w 50L nawet kilkanaście sztuk można trzymać więc na początek kup 2 lub 3 i pamiętaj, żeby każdy miał do dyspozycji przynajmniej jedną kryjówkę ;)

ja mam 2 raki marmurkowe - żyją u mnie w 54L (jednak nie polecam ich)

do obejrzenia tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak mi doradzaliście zmniejszyłem obsade zbiornika do 6 neonów... neonów już niema a akwarium jest w opłakanym stanie :cry::cry::( . I tu także winie sklep zoologiczny który wprowadził mnie w błąd piszac że jest to rak florydzki a jak później okazało jakiś inny gatunek :evil: ....... może ktos mi powiedzić jak tu się dodaje zdjkęcia :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to dziwię się trochę, że neony dały się złapać, bo to dość szybkie rybki. Jak ci niszczy aqua to powstawiaj do niego jakieś cięższe kamienie i korzenie, których nie ruszy. Moje marmurki regularnie przycinają całą roślinność w zbiorniku, ale jeszcze żadnej rybki nie zabiły, tak więc to zależy jaki egzemplarz ci się trafi. Jak jednak chcesz trzymać go z rybkami to zainwestuj w coś zajmującego górna część toni. Moje są z gupikami i kirysem i ich nie ruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...