Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium i prośba o ocenę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Odziedziczyłem po dziadku (zapaleniec) zapał do rybek chyba, bo wyczuwam potrzebę posiadania akwarium.

 

Niestety problem jest w wielkości akwarium, gdyż posiadam niewielki pokój. MAm w planach umieszczenia w nim akwarium o wymiarach no ok 60x30x30.

 

Zanim zabiorę się za zakupy prosił bym o poradę czy takowe połączenie jest ok.

 

W tym akwarium:

- tło strukturalne

- korzeń

- mech jawajski

- żwir

- ok 10xNeon Innesa

- ok 3-4x Brzanka sumatrzańska

- ok 3-4x gupik pawie oczko

 

Aha i temp. o 23-24*C

 

Nie za dużo ryb na takie małe akwarium? Brzanka nie będzie podjadać gupików i neonków?

 

Dziękuje z góry za odp. i proszę o rady.

 

Pozdrawiam Tyao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy akwarium 54 litry ;) hmm....

-tło nie musi byc strukturalne ale moze jesli chcesz tylko ze bedzie zajmowac niepotrzebnie miejsce w akwa :) polecam ci jakiś brystol np. czarny,niebieski albo granatowy ..jest tanszy o wiele od tła strukturalnego..

-korzen kup w zoologicznym ...staraj się kupić korzeń o jak najwiekszej ilosci rozgałęzień bo takie są najciekawsze

-mech jawajski jak najbardziej moze byc ale przydadzą sie tez inne roslinki ;)

-żwir tylko i wyłącznie o JEDNOLITYM kolorze np. czarny bazalt

-obsada:

10x Neon inessa

2x [parka] pielęgniczek ramireza

5x Kirysek panda

3x Gupik [2 samice ,1samiec]

brzanka bedzie podgryzac gupiki wiec odpada ;)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa brzanka podgryza weloniaste płetwy ryb, a pozatym powinno się ją trzymać w grupie 8 sztuk. Co do roślinek polecałbym ci oprócz mchu jakąś zwartke. Sam mam Zwartke Becketta i jest miodzio :P Korzeń polecałbym kupić na allegro... O wiele taniej i wybór jest spory... Sam kupowałem kilka razy korzenie i nie było żadnych kłopotów. Z tłem również się zgadzam, najlepiej czarny lub brązowy brystol, żwirek - grys bazaltowy, drobny. Co do rybek hmmmm... jeżeli będziesz miał grys, kiryski mogą sobie niszczyć wąsiki, więc może lepiej dać na dno otoski? Jako ryby stadne mogą być neonki, według mnie lepiej prezentują się razborki np: klinowe, lub pomyśl o ławiczce danio ( bardzo ruchliwe i spokojne rybki ). Do tego kilka gupików, parka Ramirezek i zbiorniczek spoko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tła oczywiście możesz strukturalne jak Ci się podoba i chcesz, litr w tę czy w tamtą a efekt lepszy niż jakiekolwiek tło "za akwarium" z modnej wszędzie obecnie czarnej kartki ;)

 

ew. możesz spróbować tła w kolorze naturalnym+podświetlenie.

takie przykłady znajdziesz tu:

http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... e=standard

 

Brzanka może podgryzać, na początku skup się na tych najbardziej pokojowo usposobionych rybach ;)

co do wyboru kirysy/otosy, w 54l możesz trzymać i te i te +np stadko neonów i mamy obsadę bez kombinowania w sam raz na początek ;)

 

i jeśli chcesz hodować w akwarium rośliny [polecam!] warto zastanowić się nad dobrym oświetleniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za rady.

 

żwir tylko i wyłącznie o JEDNOLITYM kolorze np. czarny bazalt

- nawet innej opcji nie brałem pod uwagę. :)

 

2x [parka] pielęgniczek ramireza

 

10x Neon inessa

 

3x Gupik [2 samice ,1samiec]

 

otosy,

,

może lepiej dać na dno otoski?

Takie połączenie by mi pasowało. Z tym, że jeszcze ze 2 sztuki pielęgniczek.

 

 

ew. możesz spróbować tła w kolorze naturalnym+podświetlenie.

takie przykłady znajdziesz tu:

http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... e=standard

Dzięki za link bo bardzo ciekawa str. Dzięki niej mam jakiś pogląd, jak powinno wyglądać akwa.

 

 

w 54l możesz trzymać i te i te

No właśnie. W 54l żeby nie było ścisku, ale żeby było trochę rybek. Jaki "limit" na rybki, bo np. Danio pręgowanych kilka sztuk bym widział z tym, że nie wiem, czy pomieści się ekipa.

 

.. i jeszcze jedno- jakie rośliny liściaste jeszcze do tego, bo nie znam niestety żadnych.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...