Skocz do zawartości

PRYSZCZ


sofi26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

pielęgnica Ramireza jakies 2 tyg temu dostala jakiegos pryszcza między oczami

po ok 3 dniach zauwazylam u niej i dwoch innych rybek ospe

wylowilam szybko ryby do osobnego akwa, podnioslam temp do 29 (balam sie wiecej) i po 24h dalam FMC

po 5 dniach ospy juz nie bylo ale dla pewnosci zostawilam ryby jeszcze na jeden dzien

pielegnica (ta z pryszczem) tez wyzdrowiala, ogolnie wyglada na zdrowa, je i plywa normalnie, ale pryszcz sie powieksza

jakies pomysly co to?

dolanczam zdjecie

dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzki moze miec racje... Niestety nie jedna chemia wlewana do akwa ma wlasciwosci rakotworcze.. Błękit i zielen maja takie wlasciwosci. Mozliwe ze ta narosl ma inne podloze.

Gdyby okazalo sie, ze to rakowatosc jest mozliwosc ze bedzie to forma niezlosliwa mam nadzieje... Poczytaj:

http://www.superakwarium.pl/nowotwory-ryb-id660.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedzi

znalazlam jakas taka podobna chorobe na str podana przez NirwAnia

http://www.superakwarium.pl/limfocystoza-id602.html

ale to co tam pisze jest dla mnie zbyt drastyczne:

- wczesne stadium choroby - jeśli guziki znajdują się na ciele i są niewielkie to można je przebijać i przylegające do niego tkanki rozżarzona igłą preparacyjną. Podczas wykonywania zabiegu rybę należy umieścić na wilgotnym tamponie

- zaawansowane stadium choroby - zarażone osobniki należy zlikwidować

 

obawiam sie ze nie jestem w stanie wykonac zadnego z tych zalecen

moze to glupie pytanie ale w jaki sposob likwiduje sie ryby?

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na tym dokładnie i jeszcze tej metody ani żadnej innej nie musiałem na szczęście stosować, ale ryba jest zmiennocieplna więc nic nie będzie czuła raczej.....chyba ;) , czy tak zrobisz czy inaczej to i tak rybke trzeba zabić niestety i żadna metoda nie jest dobra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...