Skocz do zawartości

danio czerwone pręgowate


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej Posocznica

"Choroba praktycznie nieuleczalna.

Objawy: Apatia u ryby, przebywanie w górnych lub dolnych powierzchniach akwarium, nadmierna płochliwość, nastraszone łuski, otwarte pokrywy skrzeli, wrzody podskórne, rozdęcie brzucha.

Przyczyny: Osłabienie ryb, przekarmienie, nowo nabyte ryby i związany z tym atak bakterii Pseudomonas punctata.

Leczenie: Ponieważ wymienione wyżej objawy rzadko występują razem (we wczesnym stadium) prawidłowa identyfikacja tej choroby może być trudna .Jeśli jednak zauważymy niepokojące symptomy, bądź symptom, chora rybkę jak najszybciej odizolowujemy od innych ryb z naszego zbiornika do osobnego akwarium. Jeśli jest to wczesne stadium chorą rybkę możemy spróbować leczyć choć leczenie nie przynosi zazwyczaj skutków. Leczymy rybkę antybiotykami:

Penicylina krystaliczna 600 000 jednostek na 100l

Chlorocyklina: 1,3g na 100l

Chloromycetyna: 5g na 100l

Rybki w zaawansowany stadium chorobowym należy jak najszybciej uśmiercić. Akwarium zdezynfekować środkami:

Zieleń malachitowa 0,005g na 100l

Aqua Kali 10ml na 100l

Żwir należy wygotować i wyparzyć, rośliny wyrzucić.

Zapobieganie: Zapewnienie rybom odpowiednich warunków hodowlanych, umiarkowane karmienie tłustymi pokarmami, kwarantanna nowych ryb."

 

jak ona praktycznie już ledwo co pływa to możesz ja uśmiercić żeby nie zaraziła innych. zadbaj o jakość życia w twoim baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Posocznica

 

Objawy: Apatia u ryby, przebywanie w górnych lub dolnych powierzchniach akwarium, nadmierna płochliwość, nastraszone łuski, otwarte pokrywy skrzeli, wrzody podskórne, rozdęcie brzucha.

Przyczyny: Osłabienie ryb, przekarmienie, nowo nabyte ryby i związany z tym atak bakterii Pseudomonas punctata.

 

z tych objawów pasuje tylko że ma brzuch powiększony i słabo pływa -> bez foty i na podstawie dwóch objawów które są przy większości chorób (a nawet przeżarcia) szybka diagnoza jak dla mnie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też mój gupik miał objawy posocznicy, poszłam do zoologa po jakiś lek na to facet mnie wyśmiał powiedział że to raczej nie możliwe że to posocznica, bo rzadko kiedy się to zdarza. Powiedział też że nawet jeśli to jest to to nie ma na to leku, można ryzykować zarażeniem innych ryb i zostawi ją w akwa, albo na żywca spłukać w toalecie... zaryzykowałam po 3 dniach zeszło i rybka znowu zachowywała się jak dawniej... zdziwiło mnie to trochę, no ale ważne że żyje.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Posocznica

 

Objawy: Apatia u ryby, przebywanie w górnych lub dolnych powierzchniach akwarium, nadmierna płochliwość, nastraszone łuski, otwarte pokrywy skrzeli, wrzody podskórne, rozdęcie brzucha.

Przyczyny: Osłabienie ryb, przekarmienie, nowo nabyte ryby i związany z tym atak bakterii Pseudomonas punctata.

 

z tych objawów pasuje tylko że ma brzuch powiększony i słabo pływa -> bez foty i na podstawie dwóch objawów które są przy większości chorób (a nawet przeżarcia) szybka diagnoza jak dla mnie ;>

 

no ok nie wiem co jeszcze ;p ale jakby to była posocznica to niestety się trzeba z rybka pożegnać ;p pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie ta choroba, ale masz racje nie ma co spekulować. czekamy na to co ma nam do powiedzenia autor tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...