Skocz do zawartości

brzanki sumatry czy warto?


szyma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chodzi mi po głowie taki pomysł,wystarczy że mnie skrytykujecie,popostu chcę mieć pewność żeby nie kupować tych rybek.

Czy brzanki sumatrzańskie mogą żyć z otoskami i kiryskami?czy nie zjedzą im płetw?

O moje błyszczyki nie pytam-brzanki nie mają z nimi szans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiatczenia - brzanki nie ruszaja niczego co bylo w akwarium przed nimi. Pierwsze wpuszczone przeze mnie stadko brzanek nawet nie zauwazalo kiryskow, stronilo od bojownika, molinezji zajmowalo sie soba. Dokupione pozniej brzanki gonily siebie nawzajem. Problemy zaczely sie, gdy po leczeniu molinezje wrocily do ogolnego akwa. Wtedy brzanki zaczely je zaczepiac, traktowac jak intruzow. Bojownikowi tez sie nie podobaly. Ale juz jest spokoj.

Natomiast jesli chodzi o kiryski i otoski - pierwsze 3 otoski zostaly przez brzanki dokladnie obwachane. Nie doszlo do zadnych aktow agresji wobec nich - sama ciekawosc brzanek kazala im obejzec nowych lokatorow. Nastepnym wpuszczonym 3 kiryskom za to troche sie obrywalo :(

Kolejne 2 wpuszczone otoski zostaly niezauwazone przez brzanki.

Wniosek z tego taki ze brzanki musza chociaz obejzec nowych lokatorow, w gorszym wypadku przegonic po akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...