Skocz do zawartości

Ospa u welonów- prosze o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Otóż wczoraj wylałam3/4 wody z akwarium poniewaz akwarium musialo zostać przeniesione.

Oczysciłam dno, dolałam wody nie zmieniajac przy tym zbytnio temperatury, z 27 stopni zmniejszyłam na 26 ( wiem,wiem ze to i tak duzo jak na welony, ale mam wrażenie ze one się juz przyzwyczaiły, choć staram sie im wychładzac pokój klimatyzacja temeprature nie spada)

Dzisiaj zauważylam u czarnego teleskopa na ogonie białe plamki, poszlam do sklepu i pan stwierdził ospa rybia, kupilam płyn ( zabarwil wode na niebiesko, i moje ręcę też ;/ czy to kiedys zejdzie?? :) )

 

no ale co zrobic z temeraturą, chcialam odlac troche wody i dolać chłodnej, ale wydaje mi się, ze teraz to by pogorszylo sytuacje, co o tym sądzicie, może jakieś porady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pochopna decyzja z tym lekiem, bo przy nim wymaga se podnieść temp. ale przy welonach odpada Sprzedawca też jak zawsze d... . Dla ryb zimnolubnych są odpowiednie leki np sera costamed.

 

Kolor z wody zejdzie z podmianami , a z rąk z czasem :P

 

Temperaturę powinnaś utrzymywać na max poziomie 24 (sposoby chłodzenia znajdziesz na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nikt na forum mi nie odpisywał i wrócilam do sklepu aby zapytać o temerature, pan w sklepie równiez był przeciwny poddnoszeniu jej u welonków, a ze te 27 stopni to zbyt duzo dla nich, wiec obiżyłam im do 25 ( ochlodzilam dosc mocno mieszkanie i tem spadła)

natomiast 3 dni temu wlałam do akwarium zieleń zooleka, juz na drugi dzień widzialam poprawe u rybek ( plamkiz ogona zniknely) , niestety teraz po 4 dniach widzę ze na koncówce ogona znów coś sie pojawia, najpierw byly biale lamki teraz jakby gnicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opiszę swój zbiornik :))

 

Wiek zbiornika i jego litraż- hmm... wiem ok 1 roku, 180 litrów

Pełna obsada - 3 welony 1 teleskop , 2 glonojady

Stosowana chemia - denitrol

Filtracja

Podstawowe parametry wody (NO2,NO3,NH3,pH,GH, temp.) parametry w normie :)) tem teraz osiaga 24 stopnie

Zdjęcie chorej ryby , nie chciałąbym ich naarżać na stres, zresztą ciężko byłoby je uchwycić ;((

Zabiegi pielęgnacyjne w akwarium , czyli

-jakie i jak częste podmiany wody - raz w miesiącu

-sposób czyszczenia filtra- spuszczona woda z akwarium do miski i tam czyszcze filt ( Fluval)

 

-odmulanie dna - przy każdej podmianie wody

 

stosuje lek ,,zieleń zooleka,, na opakowaniu jest napisane zeby po 7 dniach powtórzyć?!

wiec juz sama nie wiem :((

Rybki po obnizeniu temperatury stały się dość temperamentne , włącznie z glonojadami ganiaja sie po akwarium, a wiec jako tako choroby po nich nie widać, tylko ten ogon teleskopa ma dalej białą końcówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...