Skocz do zawartości

różne podłoża do akwarium i rozdarty wewnętrznie akwarysta


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczące podłoża do akwarium. Załóżmy że zaczynam akwarium od podstaw i najpierw mogę schlapać dno akwarium specjalnym preparatem dla roślin, potem kłade podłoże np. Amazonia 2 (albo jakieś inne) to czy podłoże musi być przykryte jakimś żwirkiem, piaskiem czy może mieć styczność bezpośrednio z wodą i rybami? Widziałem w którymś wątku jak facet w Japonii takie akwarium przygotowuje. Nie wiem czy mam kłaść na to podłoże jeszcze jakąś warstwe innego podłoża czy moge po prostu wsadzić w to rośliny poustawiać skałki i inne duperelki, zalać wodą i czekać miesiąc na dojrzewanie akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może głupio zapytam ale mam prawo nie znać się na roślinach Odnośnie tego linku ..... Po co wydawać masę kasy za te środki do szczepienia dna do tego podłoże ADA ( wiadomo ile to kosztuje) skoro koleś posadził Mikrozorium na korzeniach ??? Zresztą cała aranżacja jest oparta na roślinach nie rosnących w podłożu ... Te kilka trawek rosłoby tak samo dobrze w zwykłym żwirku ....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin,to faktycznie nie było potrzeby takiego inwestowania. Ja odpowiedziałem tym linkiem żeby zobrazować jak to sypią w akwarium. A rośliny to już sobie każdy sam dobierze. :)

Shadow2525 bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę, po co ładować tyle kasy.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...