Skocz do zawartości

DzIwNe ZaChOwAnIa RyBeK


ahtung1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! mój bojownik nie pozwala mi dotykać akwarium odrazu sie jeży ale jest stanowczo spokojniejszy juz tak nie skacze tylko jak ma się rękę nad akwa to lubi sobie poskakać ... co mogę zrobic ? czy mam dla niego odpowiednie warunki?

- 16,6l. akwariu

- grzałka, napowietrzacz, filtr

- żywy mech i kokos ( wkrótce)

- kolorowy żwirek

- akwarystyczna ceramicza podobizna okrągłej donicy

- urozmaicone pokarmy - larwy ochotki tropical betta tabletki z witaminami rozwielitka sucha ichtro-vit

- pokrywa ( szybka) ciepłe powietrze którym oddycha

- jest sam :(

Ma dziurki w płetwach takie małe i dosyć posrzępione płetwy stosowałam sera baktopur rybcia wcina jedzonko za dwóch nie przekarmiam go wode zmieniam co tydzień co dwa 5l. czy dobrze robię ? muszę kupić koniecznie jeskieś normalne tło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. jesli masz bojownika od niedawna to często się zdarza, że jeży się na nowego właściciela;) Mój Bojownik tez taki był "nieposkromiony" a teraz je mi z ręki;) Dosłownie :D

Widać, że twoja rybka jest zestresowana. Możliwe, że jest to skutkiem małego akwarium. Jeśli masz sztucznie barwiony żwirek to lepiej jak najszybciej go wymień. Nie powinno się mieć takich rzeczy w akwarium ze względu na toxycznosć. I nikt nie powinien wcisnąć ci kitu, że jest inaczej. Kazdy mądry akwarysta tak powie. Lepiej kup jakiś naturalny żwir.

Choroba twojego bojowniczka może świadczyć o tym, że albo go chorego przyniosłaś ze sklepu albo masz złe warunki w akwa dotyczace chemii.

Dobrze gdybyś zaopatrzyła się jeszcze w fishtamine. To witaminy dla ryb, po których lepiej się czują. Jest to dobry środek do zastosowania po kuracji leczniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...