Skocz do zawartości

Źle dobrana obsada


kasiaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkakrotnie spotkałam już na forum informacje o niewłaściwie dobranej obsadzie- łączeniu ciepłolubnych labiryntowatych z karasiami (welon).

Dlatego proponuję utworzenie działu obsada w którym będziemy dzielić się wzajemnymi spostrzeżeniami na temat doboru rybek a także prezentować własne akwa. Wreszcie umożliwi to odpowiedni dobór rybek osobom zainteresowanym racjonalną hodowlą różnych gatunków w akwarium wielogatunkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jest to fajny pomysł może się sprawdzi , ja bym to podzielił tak aby rozpisać ryby które mozna by było trzymać razem w akwa wielogatunkowych (nie biotopy)

 

np: brzanka różowa ,gupiki , molinezje,mieczyki,platynki,kirysnik, kirysek pstry, zbrojnik,danio pregowany, brzanka purpurowa, a do tego jeszcze zdjęcia i wszystko będzie grało zobaczy będzie wiedział co i jak wygląda.(to jest tylko propozycja ) którą możesz wykożystać do realizacji swojego pomysłu

powodzenia cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wlasnie mam taki problem chyba mam zle dobrane rybki :-(

Mam bojownika w akw a nie wiem czy przez ta rybe czy moze jakas chorobe padly mi gupiki i molinezja ,zauwazylam ze niemialy ogonow.A zostaly mi jeszcze welonki i jedna molinezja i ten bojownik,jak mozecie to doradzcie co mam zrobic???? Sory za pisownie ale klawiatura zle mi chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wlasnie mam taki problem chyba mam zle dobrane rybki :-(

Mam bojownika w akw a nie wiem czy przez ta rybe czy moze jakas chorobe padly mi gupiki i molinezja ,zauwazylam ze niemialy ogonow.A zostaly mi jeszcze welonki i jedna molinezja i ten bojownik,jak mozecie to doradzcie co mam zrobic???? Sory za pisownie ale klawiatura zle mi chodzi :-)

Zapewne obskubał je bokownik :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakąś 1 rybkę która gnębi inne to trzeba było pomyśleć wcześniej i zaopatrzyć się w kojec taka jakby klatka pod wodą wsadza się ją do wody i może służyć jako kotnik. Jak nie masz takiego kojca to bierzesz specjalny woreczek na ryby łapiesz tą rybkę i odnosisz ją do sklepu. Jak masz kojec to wsadzasz ją do kojca i może się poprawi jak nie to rób to samo co napisałem w poprzednik zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że bojownik obgryza płetwy gupikom to rzecz normlana.. Nie powinno sie trzymać ich razem. Poza tym bojownikom inne ryby z weloniastymi ogonami kojarzą się często z przeciwnikiem bądź owy welon bardzo go drazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...