Jump to content

TERRARIUM


beaba
 Share

Recommended Posts

  • 8 months later...


Cześć! Gratuluję posiadania krabów wampirów! Przygotowanie odpowiedniego terrarium dla nich to ważny krok w zapewnieniu im odpowiednich warunków do życia. Oto kilka porad i sugestii dotyczących terrarium dla krabów wampirów:

Rozmiar terrarium: Upewnij się, że terrarium ma odpowiednią wielkość, aby zapewnić krabom wystarczającą przestrzeń do poruszania się. Kraby wampiry są aktywne i potrzebują przestrzeni do eksploracji. Zalecana wielkość to przynajmniej 60x30x30 cm dla jednej pary krabów.

Wilgotność: Kraby wampiry preferują wilgotne środowisko. Sprawdź, czy terrarium utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności, który powinien wynosić około 70-80%. Możesz to osiągnąć poprzez regularne spryskiwanie wody na podłoże, rośliny i ściany terrarium. Warto również umieścić w terrarium miskę z wodą, w której kraby będą mogły się zanurzać.

Podłoże: Wybierz odpowiednie podłoże dla krabów wampirów. Idealnym wyborem jest mieszanka torfu, piasku i mchu sfagnowego. Zapewnia to odpowiednią wilgotność i pozwala krabom kopać nory.

Rośliny: Dodaj rośliny do terrarium, które zapewnią schronienie i stworzą naturalne środowisko dla krabów. Wybierz rośliny odporne na wilgotne warunki i które nie są toksyczne dla krabów. Przykłady to paprocie, mchy, bromelie czy filodendrony.

Temperatura: Kraby wampiry preferują temperaturę w zakresie 24-28°C. Monitoruj temperaturę w terrarium i dostosuj oświetlenie lub grzałkę, jeśli jest to konieczne, aby utrzymać właściwy zakres temperatur.

Ukrycia: Zapewnij odpowiednie miejsca do ukrycia się dla krabów. Możesz umieścić kawałki kory, kawałki drewna lub specjalne kryjówki dla krabów w różnych miejscach w terrarium. To zapewni im poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Odżywianie: Zadbaj o odpowiednie odżywianie krabów. Oferuj różnorodne pokarmy, takie jak owoce, warzywa, pokarmy białkowe (np. robaki wodne, dafnie) oraz specjalne pokarmy dla krabów dostępne w sklepach zoologicznych.


Ahaed: Żegnam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...