Jump to content

Rdza w akwarium

Recommended Posts

mam problem z moim akwarium ponieważ chcę w nim trzymać krewetki ale nie wiem jak go wyczyścić

Ponieważ miałem go przez długi okres na strychu pojawiła się na nim miejscami rdza to wygląda okropnie!!

Wie ktoś może czym ją zmyć ???

Chyba że będę musiał kupić nowe akwa to napewno byłoby lepsze rozwiązanie ale stare akwa zawsze się przyda!!

Proszę o poradę!!!

rdzę można oczyścić i pomalować specjalną farbą popytaj w zoologicznym, ale zawsze istnieje ryzyko że rybki tego nie przeżyją, krewetki są bardzo wrażliwe i lepiej zainwestować w nowy zbiornik.

Dokładnie daj fotki bo to różnie może wyglądać. Moze spróbuj to spirytusem jeśli to z zewnątrz jest. Delikatnie możesz też nożem ale ostrożnie, żeby nie porysować zbiornika. ;)

rdza na szkle? a nie czasem kamień? jeżeli to ramowe akwarium to żaden problem cienki papierek ścierny i jedziesz z koksem a na to jakaś farba np hammerite czy jak to sie tam pisze. a jak kamień to kup specjalne tabletki do rozpuszczania kamienia z wody mogą być nawet te używane do czajników elektrycznych.

jeśli kamień to woda z octem też pomoże ;) tylko wypukaj dobrze i będzie git

jeśli to stare ramowe to polecam sprawdzić czym było klejone i czy spoina jeszcze jest szczelna -> często jak jest nie uzywane to się rozsycha ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...