Skocz do zawartości

Agresywna paani prętnikowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam spory problem z samiczka prętnika karłowatego.

Obsadę mam jak w podpisie, tylko obecnie prętniki są w układzie 1+1.

Samiczka gania samca - ten ukrywa się po kątach i po zaroślach - ostatnio zauważyłem że ona go podskubuje i już ma trochę poszarpaną płetwę ogonową. Agresję prętnikowa jeszcze wykazuje wobec bojownika - tez go podgryza - choć on czasem ja pogoni ale że jest już stary i leniwy to częściej jednak ucieka przed nią. - ogólnie cała ta sytuacja mnie martwi głównie z uwagi na samca prętnika. Czy jak najszybsze dołożenie 2 samiczki zmieni sytuację.

Tylko proszę o nie komentowanie że muszą być w haremie prętniki bo to wiem i czekam na nowa dostawę - poprzednia 2 samiczka była chora i oddałem ją do sklepu po 2 dniach - niestety nie było na jaka ją wymienić.

Dodam że jest ta samiczka trochę większa od samca i może to jest powodem że dominuje ?

Jeszcze dodam że on zawsze pływa z postawiona płetwą grzbietową podczas gdy samiec z położona - czy to oznacza że jest non-stop w pozie dominującej ?

na początku jak je w baniaku miałem to się bardzo miały ku sobie - nie było agresji. No ale teraz jest zupełnie odwrotnie.

Co z nią zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...