Skocz do zawartości

Powrót po latach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 🙂
Wracam ponownie do akwarystyki słodkowodnej po paru latach przerwy i mam do was, do bardziej doświadczonych kolegów /koleżanek parę pytań.
Więc do rzeczy ,
Chciałbym podejść do tematu raz a porządnie i postawić od razu maksymalne akwarium jakie mogę w tej chwili mieć .
Wpadł mi w oko zestaw Aquael Opti Set 240 lecz nie widziałem go na żywo i nie wiem czy wart swej ceny ? Czy ma ktoś z was ten zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami ?
Drugie nurtujące mnie pytanie to filtracja , jaki byłby odpowiedni i wydajny filtr kubełkowy do tego zestawu  dodam że zależy mi na filtrze zewnętrznym , cichym , najlepiej z prefiltrem , myślałem o Oase BioMaster Thermo 350 , ale jeśli jest coś tańszego i w miarę dobrego to proszę o propozycje.

Na razie to tyle .
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich akwarystów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Nie wypowiem się w oparciu o własne doświadczenie ani z Opti 240, ani z Oase 350. Jednak patrząc na te produkty to:

- filtr wydaje się całkiem w porządku, ma dobre opinie i ciekawe to rozwiązanie z prefiltrem, który można czyścić bez otwierania całego kubła, no i 4 lata gwarancji też robią swoje.

= zestaw, jak zestaw. Tu już bardziej kwestie wizualne wchodzą w grę. Jeżeli Ci się podoba to spoko. Jedynie to oświetlenie 2x17W wydaje się być słabym punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...