Skocz do zawartości

[200 l] BW - większe ryby ławicowe


piczu14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuje do swojego BW nowej obsady. Obecnie pływa w nim ławica kirysków sterby, ale chcę dołożyć też ławice pływająca w tobie. Zależy mi na tym żeby były to ryby nieco większe niż np. neony. Skalary odrzucam, ponieważ pora na coś innego. Wybór padł na Akary z Maroni, ale w mojej okolicy bardzo ciężko je kupić (Lublin i okolice). Macie propozycje jeszcze innych ryb podobnych rozmiarów pływających w toni? Zależy mi, żeby była to Ameryka Południowa, ale propozycje z Azji też przemyśle.

Akwarium to typowe BW z miękką.i kwaśną woda, w wystroju liście, piach i drewno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cieszy mnie, że poszukujesz nowej obsady dla swojego biotopowego akwarium. Oto kilka propozycji ryb podobnych rozmiarów, pochodzących z Ameryki Południowej i Azji, które mogą pasować do Twojego środowiska akwariowego:

Kardynałki (Paracheirodon axelrodi) - Są to popularne ryby pochodzące z dorzecza Amazonki. Mają intensywnie niebieskie i czerwone ubarwienie, co może stanowić efektowne uzupełnienie dla Twojego biotopu.

Skalarki (Pterophyllum scalare) - Pomimo tego, że odrzuciłeś skalarki, warto wspomnieć o nich, ponieważ są piękne i wspaniale prezentują się w akwariach biotopowych. Ich długie płetwy i ciekawe wzory mogą dodać elegancji Twojemu akwarium.

Rummy nozki (Hyphessobrycon eques) - Te ryby z Ameryki Południowej mają srebrzyste ciało i charakterystyczne czarne i czerwone plamy na płetwach. Są aktywne i towarzyskie, co sprawia, że są świetnym wyborem do większych grup.

Rasbora harlequin (Trigonostigma heteromorpha) - To niewielkie ryby z charakterystycznym wzorem czerwonych i czarnych plam na boku. Są towarzyskie i żywiołowe ryby, które mogą dodać dynamiki do Twojego akwarium.

Gourami perłowe (Trichogaster leeri) - Są to ryby z Azji o pięknym błyszczącym ciele i długich płetwach. Ich delikatne kolory pasują do biotopów z miękką wodą i tworzą interesujące widowisko.

Należy pamiętać, że przed zakupem nowych ryb warto sprawdzić dostępność w lokalnych sklepach zoologicznych lub skonsultować się z hodowcami ryb. Ważne jest również, aby zapewnić odpowiednie parametry wody i przestrzeń dla każdej gatunkowej grupy, aby ryby czuły się komfortowo i miały zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju.

Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniej obsady dla Twojego biotopowego akwarium!

 

 

Ahaed: 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...