Skocz do zawartości

Pytanie o zestaw akwariowy z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy, nazywam sie Paweł i jestem z Gliwic.

Kiedys mialem akwarium, lecz musialem z niego zrezygnowac, teraz chce na nowo cos kupic i rozgladam sie za 112l. Bardzo podoba mi sie profilowane, daje fajny efekt i na allegro widze ze jest pare zestawow ktore sie w sumie nie roznia az tak bardzo.

http://allegro.pl/item676792081_112_zes ... ratis.html

Zamierzam miec akwarium ogolne oczywiscie ze zdrowymi i zielonymi roslinkami wiec moje pytanko jest takie, czy bede mogl wrzucic tam jakas inna swietlowke bo te 2x18W nie spelniaja do konca tego 0,5W/1l? Czy jednak moze wystarcza te swietlowki z zestawu?

Czy wyjscie z filtra jest jakies inne procz deszczownicy w tym modelu? Jakos nie jestem przekonany do deszczownicy moze dlatego ze nigdy nie mialem

Prosze o Wasza ocene tego zestawu i pomoc w wyborze baniaczka z osprzetem.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zastosujesz deszczownicy bedziesz miał lekki wir w akwie rybom to przeszkadza i nie w zaleznosci od gatunku odłuz sobie jak najszybciej na zewnetrzy co zwiekszy twoja przestrzen w akwarium i usunie ochudny filtr najlepiej filtr z grzałka wtedy juz nic nie musisz zakładac nie weiem czy juz masz pomysł na koncepcje wystroju ale jako zródło polecam projektanta katashi Amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze bo bedzie akwarium ogolne + kamienie + jakis korzen + roslinki. Co do obsady to nie jestem pewien bo chcialbym miec skalary ale rowniez neony innesa bede musial wybrac. Podobaja mi sie tez paletki ale na paletkarium na poczatek to chyba mam za malo wiedzy. Szkoda meczyc ryby przez moje bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Poleciłbym Ci jednak zakup prostego baniaka a nie profilowanego - to tylko teoretycznie ładnie wygląda, a niestety dość znacznie utrudnia oglądanie rybek no i jest gorsze do czyszczenia ;) - co do filtra to mam taki (niestety też z zestawu z allegro) co prawda jestem z niego zadowolony - ładnie czyści wodę - jednak u mnie non stop na deszczownicy, próba założenia innych końcówek powoduje w baniaku pralkę ;) (te inne końcówki to mała prosta, mała z wężykiem do napowietrzania z możliwością regulacji samego napowietrzania) jedyne czego mi brakuje w tym filtrze to brak regulacji przepływu wody - zawsze działa na max. Co do grzałki to ja już swoja wymieniłem na EHEIM 75 W - co do oświetlenia to jest zbyt mało - ale zawsze spokojnie można dołożyć do obudowy coś dodatkowego a te fabryczne wymienić same świetlówki.

Ogólnie polecam PROSTE - a osprzęt później będziesz sobie w miarę czasu wymieniał jak juz poznasz co Ci bardziej odpowiada- uważam że na pierwsze akwa nie ma co zbyt dużo inwestować - najpierw poznaj co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że na pierwsze akwa nie ma co zbyt dużo inwestować - najpierw poznaj co i jak

niestety sęk w tym że jeżeli nie zainwestujesz to z akwarium od samego początku będą problemy i szybko można się zniechęcić.

 

ja bym na Twoim miejscu postawiła na osobny zakup akwarium i jego osprzętu niż typowy zestaw- w którym wszystko jest z najniższej półki i trzeba dokładać kasę aby całość powymieniać.

ten zestaw który podałeś zawiera sztuczne rośliny, po co Ci one?

- naklejany termometr- który jest nie dokładny i wymaga wymiany

- tło z fototapety- i tak je wymienisz

- dwie świetlówki które już w tej chwili nadają się do wymiany (o dołożeniu 3 nie wspomnę :mrgreen: )

- żwirek naturalny- ok, ale większość ludzi i tak stosuje czarny ;) a 6,5 kg to bardzo mało jak na 112L

- no i ten filtr- made in china..

Bo o samym profilowanym akwarium wypowiadać się nie bede- było juz wiele tematów o tym jakie akwarium wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniacie ogolny litraz jak na akwarium ogolne?

nie wiem czy zakladac nowy temat co do obsady bo nie chce tutaj zasmiecac ale podobaja mi sie skalary, ale rowniez neony innesa, mieczyki, zmienniaki plamiste, black molly, wiem wlasnie ze duzo ludzi ma ale jesli chodzi o skalary, co polecacie? Podobaja mi sie tez dyskowce ale jak na 2gie akwarium to chyba za wczesnie oraz 112l to chyba za malo co? Chyba ze sa jakies latwe gatunki o malych wymiarach ktorym nie zaszkodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...