Jump to content

Filtr do 30L

katlak
 Share

Recommended Posts

Czołem!

Z najnowszych obserwacji wynika, że mój filtr wewnętrzny (happet delfin 150) nie daje rady. Drobniejsze farfocle przechodzą przez niego i fruwają w koło po zbiorniku. Poza tym po prawej stronie akwarium z pomocą kolegi z tego forum rozpoznałem DOC, podczas gdy po lewej (bliżej filtra) nie ma ich w ogóle. Zastanawiam się więc nad wymianą filtra. 

I mam dwa pomysły, ale chciałem zapytać co na ten temat myślicie i czy może ktoś z Was korzystał z tych produktów

Pomysł pierwszy to chiński kubełek HW-602B. Słyszałem ogólnie o kubełkach HW, że są całkiem niezłe, zwłaszcza na tę cenę. Kubełek jest dedykowany dla 30-80l , chyba ma nawet jakąś regulację przepływu. Dodatkowo nie zabierałby mi miejsca w akwarium i nie szpecił swoją bryłą.

Drugi pomysł to jednak filtr wewnętrzny Hydor Crystal Mini K10. Co tu dużo mówić, to filtr wewnętrzny z dwoma komorami, oprócz gąbki można dać trochę ceramiki czy węgla. Dodatkowo ma regulację kierunku na wylocie, co przyda się żeby mojego bojownika nie rozbijało o ściany.

Co sądzicie? A może macie jakieś inne rady bądź polecenia?

Pojemność:27,5l netto

Obsada jeden bojownik,

Żadnych dodatkowych podłóż, tylko sam żwirek. 

Pozdrawiam!