Skocz do zawartości

oświetlenie dla 60l


radik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po długiej przerwie (10 lat):

 

postanowiłem powrócić wystartować kolejny zbiornik (60l) . Jak widzę, przez ten czas technika poszła do przodu i potrzebuję zasięgnąć jakiejś profesjonalnej porady. Chodzi o światło.

Widzę, że dominuje teraz światło led i nie wiem jak to się „przelicza”. Znalazłem  gdzieś w necie, że dla led powinno być 0,4W/l? Tak to działa?

W sprzedaży dostępny jest taki oto zestaw:

https://allegro.pl/oferta/akwarium-60-led-czarne-full-wyposazenie-v1-6619980104

 

Mam trzy pytania (na początek):

1.  Czy ilość światła jest odpowiednia?

2. Czy można to jakoś ewentualnie doświetlić?

3. Czy barwa 6500K to rzeczywiście światło dzienne? Wydaje mi się, że światło dzienne ma 4000K.

 

Niestety, ale 60 l to max na co mogę sobie pozwolić, bo nie jestem pewien, czy mebel więcej wytrzyma. Póki co nie dokonałem jeszcze żadnych zakupów więc jeśli znacie jakieś lepsze propozycje to piszcie :)

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Edytowane przez radik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, radik napisał:

Witam,

 

po długiej przerwie (10 lat):

 

postanowiłem powrócić wystartować kolejny zbiornik (60l) . Jak widzę, przez ten czas technika poszła do przodu i potrzebuję zasięgnąć jakiejś profesjonalnej porady. Chodzi o światło.

Widzę, że dominuje teraz światło led i nie wiem jak to się „przelicza”. Znalazłem  gdzieś w necie, że dla led powinno być 0,4W/l? Tak to działa?

W sprzedaży dostępny jest taki oto zestaw:

https://allegro.pl/oferta/akwarium-60-led-czarne-full-wyposazenie-v1-6619980104

 

Mam trzy pytania (na początek):

1.  Czy ilość światła jest odpowiednia?

2. Czy można to jakoś ewentualnie doświetlić?

3. Czy barwa 6500K to rzeczywiście światło dzienne? Wydaje mi się, że światło dzienne ma 4000K.

 

Niestety, ale 60 l to max na co mogę sobie pozwolić, bo nie jestem pewien, czy mebel więcej wytrzyma. Póki co nie dokonałem jeszcze żadnych zakupów więc jeśli znacie jakieś lepsze propozycje to piszcie :)

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Mój brat ma te akwa już od 2 miesięcy i czasem idę i mu karmie ryby i jakoś jest odpowiednie wszystko dobrze oświetla i polecam innym kupić te akwa bo dla początkujących jest dobre tak jak dla mojego brata 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...