Jump to content

oświetlenie dla 60l

radik
 Share

Recommended Posts

Witam,

po długiej przerwie (10 lat):

postanowiłem powrócić wystartować kolejny zbiornik (60l) . Jak widzę, przez ten czas technika poszła do przodu i potrzebuję zasięgnąć jakiejś profesjonalnej porady. Chodzi o światło.

Widzę, że dominuje teraz światło led i nie wiem jak to się „przelicza”. Znalazłem  gdzieś w necie, że dla led powinno być 0,4W/l? Tak to działa?

W sprzedaży dostępny jest taki oto zestaw:

https://allegro.pl/oferta/akwarium-60-led-czarne-full-wyposazenie-v1-6619980104

Mam trzy pytania (na początek):

1.  Czy ilość światła jest odpowiednia?

2. Czy można to jakoś ewentualnie doświetlić?

3. Czy barwa 6500K to rzeczywiście światło dzienne? Wydaje mi się, że światło dzienne ma 4000K.

Niestety, ale 60 l to max na co mogę sobie pozwolić, bo nie jestem pewien, czy mebel więcej wytrzyma. Póki co nie dokonałem jeszcze żadnych zakupów więc jeśli znacie jakieś lepsze propozycje to piszcie :)

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Edited by radik

42 minuty temu, radik napisał:

Witam,

po długiej przerwie (10 lat):

postanowiłem powrócić wystartować kolejny zbiornik (60l) . Jak widzę, przez ten czas technika poszła do przodu i potrzebuję zasięgnąć jakiejś profesjonalnej porady. Chodzi o światło.

Widzę, że dominuje teraz światło led i nie wiem jak to się „przelicza”. Znalazłem  gdzieś w necie, że dla led powinno być 0,4W/l? Tak to działa?

W sprzedaży dostępny jest taki oto zestaw:

https://allegro.pl/oferta/akwarium-60-led-czarne-full-wyposazenie-v1-6619980104

Mam trzy pytania (na początek):

1.  Czy ilość światła jest odpowiednia?

2. Czy można to jakoś ewentualnie doświetlić?

3. Czy barwa 6500K to rzeczywiście światło dzienne? Wydaje mi się, że światło dzienne ma 4000K.

Niestety, ale 60 l to max na co mogę sobie pozwolić, bo nie jestem pewien, czy mebel więcej wytrzyma. Póki co nie dokonałem jeszcze żadnych zakupów więc jeśli znacie jakieś lepsze propozycje to piszcie :)

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Mój brat ma te akwa już od 2 miesięcy i czasem idę i mu karmie ryby i jakoś jest odpowiednie wszystko dobrze oświetla i polecam innym kupić te akwa bo dla początkujących jest dobre tak jak dla mojego brata 😁