Skocz do zawartości

[180L] wielogatunkowe


MariuszW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym zaprezentowac swoj nowy zbiornik ok 180l na ziemi ogrodowej...zbiornik jest jeszcze mlody ok 2 miesiace tak ze nie jest jeszcze w pelni dojzaly rosliny wciaz jeszcze przechodza selekcje itp...

wymiary 90/38/52

 

sprzet:

filtr fluval 304

grzalka 300w

napowitrzanie tylko w nocy zalancza sie raz na 2h na kilka minut

bimbrownia kamien napowietrzajacy podlaczony pod wylot filtra (po kilku miesiacach zamiezam zrezygnowac z dawkowania CO2)

oswietlenie 1x25w power glo i 1x25w sun glo

 

roslinki:

limnophilia sessiliflora

hygrophilla corymbosa

echinodorus frans stoffels

echinodorus latifolius

lilaeopsis brasiliensis

eleocharis parvula

microsorum pteropus "narrow"

2 gatunki cryptocryne

moczrka

i jeszcze ze 2-3 gatunki ktorych nazw nieznam

 

rybki:

3- mlode skalarki (docelowo 1 parka)

5- zwinnik latarnik

4-kirysek spizowy (dorosle ok 5 cm)

4 kirysek???? niepamietam nazwy troche przypomina pande,ma taki czarny pas biegnacy nad oczami, mlode ok 1,5-2cm

4-kosiarka

2-cierniooczek kuhla (planuje dokupic 2-3)

9-rosy tetra

2-pretnik karlowaty (parka)

i bylbym zapomnial 2 male glonojadki niewiem jaki to gatunek niestety :(

 

i teraz najgorsze....akwarium :o

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

i kilka moich rozrabiakow

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Akwarium jest jeszcze swieze tak ze prosze o wyrozumialosc i bende wdzieczny za kazda dobra rade, z czasem znikna te niebieskie przewody tak ze nie będą tak razic po oczach...Pozdrawiam..

 

mod: temat został poprawiony na zgodny z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aranżacja bardzo fajna ;)

czepię się obsady:

 

 

4-kirysek spizowy (dorosle ok 5 cm)

4 kirysek???? (może strumieniowy) zdecyduj się na jeden gatunek kirysków

 

9-rosy tetra -o jakią ci rybę chodzi

2-pretnik karlowaty (parka) - petniki trzyma się w haremach. dokup jescze jedną samicę

 

EDIT:

 

ile akwa już stoi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aranżacja bardzo fajna ;)

czepię się obsady:

 

 

4-kirysek spizowy (dorosle ok 5 cm)

4 kirysek???? (może strumieniowy) zdecyduj się na jeden gatunek kirysków

 

9-rosy tetra -o jakią ci rybę chodzi

2-pretnik karlowaty (parka) - petniki trzyma się w haremach. dokup jescze jedną samicę

 

EDIT:

 

ile akwa już stoi :?:

 

A wiec tak kiryski spizowe trafily z mojego 60l akwa sa ze mna od poczatku i jakos trudno mi sie z nimi rozstac, ale jak uda mi sie znalezc dla nich jakis dobry dom to je oddam i dokupie tamtych....a tak wygladaja:

 

Dołączona grafika

 

co do rosy tetra to jest to angielska nazwa nieznam polskiej lacinska: Hyphessobrycon rosaceus a tutaj link do angielskiej strony:http://www.aqua-fish.net/show.php?h=rosytetra

a dla pretnika dokupie jeszcze jedna towazyszke :)

 

i z gory przepraszam moda za brak polskich znakow ale angielska klawiatora i windows :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwo fajne tylko ja nie lubie tych łupin kokosowych w akwie ile znasz akwenów gdzie łupiny kokosowe znajduja sie w jeziorach czy rzekach w naturze mi jakos ciezko mozna powiedziec ze jakas palma gdzies tam rosnie kolo wody ale.... hmm mi to jakos nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze co do tych lupin to moze i racja ale swietnie spelniaja role kryjowek i jakby niebylo sa pochodzenia naturalnego a pozatym wiele rzeczy ktore znajduja sie w akwa nie znajdziesz w naturalnym srodowisku,grzalki, filtra, deszczownicy itp itd,a bez nich akwarium nie bedzie funkcjonowac poprawnie...tak ze mysle taki kokos to jeszcze nie takie wielkie zlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...