Skocz do zawartości

[30l] obsada a Microrasbora Galaxy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Miałem bardzo długa przerwę od akwarystyki, ale ostatnio strasznie mnie do niej ciągnie i postanowiłem założyć po ponad 6 letniej przerwie swój zbiornik. Niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na zbyt duży zbiornik i zastanawiałem się nad założeniem takiego nanoakwarium. Na początku myślałem o krewetkarium i już byłem prawie zdecydowany na zakup zbiornika, ale ostatnio dowiedziałem się o rybakach Microrasbora Galaxy, które podobno nadaja się do trzymania w 30l akwariach.

Dlatego zwracam się z Wami z prośbą o pomoc w doborze obsady. Ile takich rybek zalecacie w 30l zbiorniku oraz czy kombinacja Microrasbora Galaxy plus krewetki RC jest możliwa. Może być oczywiście inny gatunek krewetek, jeśli są jakieś odpowiedniejsze dla takiego zestawienia. 

 

Z góry dzięki za wszelkie komentarze i pomoc w doborze obsady

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

(korzystam z własnego doświadczenia dlatego nie zjadać w całości ; ) Odrazu informuję że otoski tak średnio w tym zestawieniu wolą miękką i kwaśną wodę, a krewetki i razbory twardą/średnio twardą. Razborki Galaxy najlepiej  czują się w jak najdłuższym akwarium. Ja sama trzymała je z RC i bez problemu ich stadko się coraz bardziej poowiększało  (w sensie krewetek). Powiem tak 30 L to jest takie minimum jeżeli akwarium jest odpowiednio długie np. 40 cm czy coś w tym stylu. Jeżeli chce się hodować te Razborki razem z krewetkami to ja szczerze proponuję trochę większe akwa ale, jeżeli innej opcji nie ma no to sądzę że 8 sztuk rybek razem z 5 krewetkami to jest tak już trochę na ścisk. Osiem sztuk to ławicą jeszcze nie jest ale więcej też nie można. Trzeba pamiętać że krewetki nie będą się tak samo zachowywać jak w przypadku bycia samemu. Pozdrawiam serdecznie ( :

Edytowane przez ostruszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Właśnie z tym większym akwarium będzie problem i tak 30l to takie maksimum.

Zastanawiam się też nad inna obsada z Badis bengalski (Dario Dario) plus krewetki. Potrzebowałbym tylko kontakt z osobą, która hoduje lub hodowała te rybki, ponieważ mam kilka pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa microrasbora galaxy też jest używana, w końcu skądś ją znalazłem  :DNa wielu stronach występuje w opisie gatunkowym, nawet w sklepach można się z nią napotkać. Zreszta mniejsza z tym, nazewnictwo ryb chyba ma Nam pozwolić w szybkiej ich identyfikacji i w tej sytuacji spełniło swoją funkcję, bo wszyscy wiemy o co chodzi. 

A w przyszłości będę używać ta bardziej poprawna nazwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...