Skocz do zawartości

112 l . multikani 800 -> plus ...


yoshine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , witam i o zdrówko pytam ; strasznie dawno mnie tu nie było , pozdrawiam wszystkich ;)

 

U mnie dalej akwarium 112 , od dawna nie mam problemow z niczym - odpukać : puk puk puk 

Ponad rok temu zrobiłam u siebie takiego , hmm , tak jakby  pół hamburga (na zdj coś tam widać to co powyżej roślin)

krótko go opisując zamiast doklejać go do samego szkła na całej bocznej , zrobiony mam szklany filtr - by nie robić restartu niepotrzebnie , narożny-półokrągły , wielkość około 13x13x35wys . Gąbka jako pierwsza , wymiary około 22-23x35x3 (wydaje mi się całkiem przyzwoitą powierzchnią) za nią w siateczce na mniej więcej 2/3 wysokości matrix , jest go około 350 ml . Wszystko napędza pompa 8W z przepływem max 500 l/h - czyli pewnie jakieś 400l/h , z deszczownicą .
Jutro zamierzam zmierzyć faktyczny przepływ wody bo w sumie sama ciekawa jestem na ile to wszystko go zmniejszyło  i uaktualnię wpis .

 

A teraz do rzeczy :) 

Mam pytanie do obeznanych 

 

Ponieważ ten mój filtr teraz nie jest tuz przy ściankach , a do tego ma spore wymiary w sumie zabiera mi z rogu po 16 cm plus zaokrąglenie , ogólnie całkiem sporo mi się wydaje .

Zastanawiam się (wiem , wiem , skoro wszystko śmiga to po co kombinować) nad kupnem multikani 800 , z jednym modułem , z którego myślałam oczywiście wyrzucić to co tam dają , jakoś mnie zeolit nie przekonuje . Zostawiłabym za to jedną gąbkę i dodała tego matrixa co mam plus nowy niewykorzystany wcześniej = 500ml . 

Ten mój obecny filtr , przy restarcie oczywiście , zrobić jak należy czyli dokleić te "szyny" na boki ale zostawiłabym raczej wielkość obecnej gąbki i zrobiła lekko na róg . I tak sporo miejsca się w akwa zrobi .

Czyli ogólnie dalej chcę mieć tego hamburga w akwarium ale żeby zajmował mniej miejsca niż teraz , z dodatkowym małym kubełkiem (będzie stał obok akwarium) i z dużo mniejszą pompą . mniejsza wielkościowo , mniejsza w W bo ma 6 ale za to przepływ ma 800- na sucho raczej - doczytałam się na stronach że przepływ z kubełkiem ma jakieś 650l/h czyli i tak więcej niż mój ale można przykręcić . 

I teraz tu pytanie do Was . 

 

czy to się sprawdzić może tak jakbym chciała ? 

czy ktoś ma może tego multikani , jak się sprawuje po czasie ? przecieka ? buczy ?

czytając inny temat na innym forum właśnie o tej pompie z multikani nie bardzo w końcu wiem w którym mscu ją dać , czy tuż za gąbką , czy koło kubełka na wężu wylotowym czyli wlotowym do akwarium czy jeszcze inaczej i jakoś blisko deszczownicy ...

 

nie wiem czy można wstawiać odnośniki do innego forum ale wydaje mi się dość logicznym rozwiązaniem skoro nimi się posiłkowałam 

najwyżej proszę o usunięcie ich a skopiuje nurtujące mnie posty 

http://www.podforak.rzeszow.pl/printview.php?t=21662&start=0 - najbardziej chodzi mi o wypowiedzi zulix i stan_shrimps

 

filtr.jpgzdjecie przy podmianie wody , nie było do końca zalane

Edytowane przez yoshine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...