Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 140 litrów. Słodkowodne roślinne . Obecnie mam dwa filtry wewnętrzne. Chciałbym zastosować zamiast wewnętrznych filtr zewnętrzny kubełkowy z prefiltrem. Co myślicie o połączeniu hw 302 z hw 603?a może jakieś inne propozycje. Chcę zmieścić się w kwocie ok 250 zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o JBL cp250 do tego akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już lepszym pomysłem byłby ten Hw302 z prefiltrem, nie kupiłbym tego JBL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mialem jednego jbl-a około 10lat temu z przepływem rzędu 900l/h gdzie po dwóch latach realny przepływ był w granicach 300-350l/h i jeszcze musiałem wymienic uszczelkę bo zaczynał cieknąć, więc moje doświadczenie z tym sprzętem jest średnie, dla porownania taki eheim 2226 ktorego mam 7lat i przy zakupie uzywanego wymieniłem uszczelkę pod glowicą ale tylko dlatego że nie chciałem ryzykować a filtr był szczelny, realny przepływ przez ten czas mam cały czas taki sam czyli w granicach 550/600l/h, więc teraz stosuję tylko eheimy 2226 i 2275 oba z prefiltrami hw603 i nie mam żadnych zastrzeżeń do tych zabawek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to przepływ filtra który jest 3miesiace nie otwierany podejrzewam że kompletnie czysty ma przepływ w granicach 700l/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi