Skocz do zawartości

[300l] Obsada-opinie


pimowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję porady odnośnie obsady do akwarium 300l

Czy to co sobie upatrzyłem będzie żyło w zgodzie:

- 2x Skalar (jest 2x)

- 2x Zbrojnik Czerwony-Rineloricaria Red L10a

- 2x Gurami Mozaikowy (nie wiem czy to dobry pomysł ponieważ mam otwarte akwarium)

- 10x Kirysek Sterby 

- 30x Razbora Klinowa (jest 10x)

 

Moje akwarium:

- 125x45x55h

- piasek

- rośliny

- duży korzeń

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Piotrek

Edytowane przez pimowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neo_82 napisał:

Skalarów trochę mało.

Skalary to bardziej z przymusu są, dzieciaki poszły do sklepu i mamy dwie szt. Jest to jakaś taka biała odmiana z czarnymi i żółtymi ciapkami , a do tego jakieś poturbowane-jeden i drugi nie ma po jednym "wąsie" i jeden ma jakiś dziwny pyszczek, tak jakby uszkodzony-je i pływa normalnie. Gość w sklepie ich nie chciał z powrotem. Proponowałem, że zapłacę za nie jeszcze raz ale żeby je zabrał, ale nic z tego.

19 minut temu, neo_82 napisał:

Dlaczego chcesz łączyć Azję z Ameryką  ?

Nie wiem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam mam 300l. Rozborki klinowe to chyba najfajniejsze rybki stadne do akwarium.

Są tanie, mało wymagające, a za czystą wodę i dobre warunki odwdzięczają się pięknym tańcem w zespole.

Nie przepadaj za mocnym oświetleniem. Z doświadczenia lepiej doświetlać rośliny soczewką, niż rozświetlać całe akwarium.

Rybki te lubią cień i bujną roślinność, ale trzeba im też zagwarantować miejsce do pływania.

 

Zbrojniki sobie daruj, lepsze są otoski bo nie rosną na mutanty, tylko maks tyle co rozborka. Zamiast gurami i skalarów lepiej cos do kontrastu z razborkami,coś z rodziny Tetra.

Edytowane przez Kokokabana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...