Skocz do zawartości

Okrzemki


danielzlotnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czekać, regularnie podmieniać wodę, zasadzić dużo szybko rosnących roślin, zwiększyć czas oświetlenia i jego moc, kupić otoski lub rozejrzeć się za młodymi zbrojnikami niebieskimi, usuwać ręcznie, starą szczoteczką do zębów, wacikiem, szczoteczką do rzęs, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same przyszly, same odejda. Co wy mu proponujesie??? To zupelnie normalne w nowych zbiornikach. Nie lej chemi. To zawsze tylko ostatecznosc. Podmieniaj co tydzien 1/4pojemnosci wody. Posadz szybko rosnace rosliny. Okrzemki to pierwsze co sie pojawia w nowych zbiornikach. Oswietlaj zbiornik 12h na dobe. Wszystko bedzie ok.

Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki rosna dobrze przy slabym oswietleniu. Jednak zaciemnienie powoduje ich obumieranie. Dla roslin jest to nic strasznego. Okrzemki beda mialy problem. Pozniej jak piszesz i ja pisalem, dobre oswietlenie zbiornika. W strefach tropikalnych wynosi ono rowne 12h. +/- kilka minut bezmiennie przez caly rok. Tu proponuje swietlowki od 5000 do 7000K.

Co ja wypisuje? Tylko sprawdzona prawde.

Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy ma swoje metody, na pewno jednak nie uwierzę w to, że całkowite zaciemnienie zbiornika na kilka dni nie wpłynie negatywnie na rośliny, weźmy chociaż za przykład glosię, której wystarczą 2-3 dni żeby wyskoczyć w górę z braku światła, czy chociażby didiplis diandra, który zaraz zgubi igiełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie ten środek tak na wszelki wypadek, a tak to jeszcze roślinek dosadze, może jakieś kabomby, moczarki.

A wy na ile wode odstawiacie, bo ja na całą noc i może od tego te okrzemki, za krótko?

No i jeszcze jak będę tą wodę podmieniał i roślinki dosadzał to po jakim czasie okrzemki powinny zniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zwyczajną świetlówkę 15 vlo od której rośliny mi nie rosły, a teraz mam specjalna akwarystyczną też 15 vol i rosną bardzo dobrze. Świeci się 24/h. Już kiedyś na cały tydzień akwarium zgasiłem i to nic nie dało.

Co tu wiecej dodac i sie wysilac...

Marcin!

 

mod: Proszę nie zgrywać cwaniaka, jeśli już czujesz chęć pomagania innym a nie wymądrzania się to udzielaj jasnych i precyzyjnych odpowiedzi, w przeciwnym razie twoje wypowiedzi będą kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekać, regularnie podmieniać wodę, zasadzić dużo szybko rosnących roślin, zwiększyć czas oświetlenia i jego moc, kupić otoski lub rozejrzeć się za młodymi zbrojnikami niebieskimi, usuwać ręcznie, starą szczoteczką do zębów, wacikiem, szczoteczką do rzęs, itp.

 

Cierpliwosc to podstawa Akwarystyki. Jak tu kolega napisal.

 

Same przyszly, same odejda. Co wy mu proponujesie??? To zupelnie normalne w nowych zbiornikach. Nie lej chemi. To zawsze tylko ostatecznosc. Podmieniaj co tydzien 1/4pojemnosci wody. Posadz szybko rosnace rosliny. Okrzemki to pierwsze co sie pojawia w nowych zbiornikach. Oswietlaj zbiornik 12h na dobe. Wszystko bedzie ok.

Marcin!

 

 

Okrzemki rosna dobrze przy slabym oswietleniu. Jednak zaciemnienie powoduje ich obumieranie. Dla roslin jest to nic strasznego. Okrzemki beda mialy problem. Pozniej jak piszesz i ja pisalem, dobre oswietlenie zbiornika. W strefach tropikalnych wynosi ono rowne 12h. +/- kilka minut bezmiennie przez caly rok. Tu proponuje swietlowki od 5000 do 7000K.

 

I bac cierpliwy/wa. Wszystko sie ustabilizuje jak zbiornik dojrzeje.

Pozdrawiam Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 15 vol wystarczy na 60l bo mi kiedys napisali że za mało i od tego mi właśnie nie rosną rośliny, ale teraz mam nową lepsza 15 vol i rosną dobrze, w sklepie mi powiedziała babka, że więcej nie trzeba i że będą rosły bo to dobra świetlówka

Jakaś Sun-Glo 15 Vol, no i rośliny rosną mi dobrz, tylko martwi mnie to że pisze na niej Made in China

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko martwi mnie to że pisze na niej Made in China

 

Istnieja tylko 2 firmy produkujace swietlowki Philips i jakas firma z Japonii. To, ze sa produkowane w chinach to nic zlego. Te firmy produkuja swietlowki dla wszystkich innych firm "Dennerle itp." Tylko pod ich wymogi. Wiec gdzie zostala wyprodukowana to nie jest istotne. Standardy Philipsa sa takie same w fabryce w chinach jak i w innych krajach.

15W to troche malo. Jednak dla malo wymagajacych roslin w tak niskim zbiorniku wystarczajaco. Osobiscie proponuje swietlowke firmy Osram "fluora. Tania i idealnie nadajaca sie do Twoich wymogow. Sun-Glo to swiatlo dzienne troche o innej barwie ciepla. Ale jak roslinki rosna to widocznie sie dobrze sprawuje. Mozesz tez wsadzic pod korzenie roslin kulki gliniano-torfowe. Rosliny beda sie cieszyc. Lekko kwasne pH tez dobrze dziala na roslinki i walke z glonami. Tu proponuje instalacje zwyklej, prostej bimbrowni. Co do bimbrowni, znajdziesz pewnie wszystko na forum.

Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie co do glonów, a dokładniej kilka dni temu zobaczyłem na przedniej szybie zbiornika śladowe ilości glonów. Są to zielenice i okrzemki. Czy ślimaki poradzą sobie z jak na razie zarodkiem glonów? Moje akwarium ma 40L. Jakieś ampularie albo heleny dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...