Skocz do zawartości

Podmiana w akwarium i biała wysypka u bocji wspaniałych


trigger76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Mam akwarium 120 l.Oświetlenie świetlówki 2x18 watt plus oświetlenie led aquael deco light leddy tube 6 watt,grzałka 200 watt,filtracja kubełek HW 302.Dwa skalary,cztery molinezje,dziesięć brzanek sumatrzańskich.podmiany cotygodniowo ok 50 litrów.Zawsze podmieniałem wodą odstaną a od jakiegoś czasu wodą bezpośrednio "kranówą" oczywiście z zachowaniem temperatur.Ale coś jest nie tak z bocjami.Są całe jakby obsypane na biało i mają blado różowe płetwy.Co robić?? czy to rybia ospa??jak działać??mam już zakupione CMF tropicala i węgiel aktywny do filtra.Pytanie też czy mam je leczyć w akwarium z resztą obsady czy odizolować chore bocje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jest dobrana nieprawidłowo, a podmiany są za duże, 25-30L maksymalnie. Woda w kranie rożni się od tej w akwarium, parametry na pewno się różnią i to może być szkodliwe.

 

Koniecznie dostarcz zdjęcie chorych ryb (obsypane na biało - to jest punktowo jak w przypadku zakażenia Ospą rybią, czy bocja cała jest blada?), bo z tego co napisałeś mało co mogę powiedzieć. Na pewno na razie nie podawaj żadnych leków, bo to osłabi rybę, teoretycznie ten lek Tropical'a leczy choroby spowodowane grzybami np. pleśniawkę (co mogłoby tutaj pasować) oraz bakteriami. Węgiel podasz do filtra dopiero po leczeniu, by usunąć ewentualny lek.

 

Bocję do ryby denne, kopiące w podłożu, więc rozumiem, że mają piasek? Jakie konkretnie jest podłoże.

Czy istnieje szansa, że one się o coś otarły?  Czym karmisz i czy nie przekarmiłeś ostatnio ryb? Jeśli nie jest to pokarm suchy to jak jest spreparowany i skąd go masz?

 

Na razie pierwszorzędna jest diagnostyka. 

 

EDIT:

 

Podaj jeszcze proszę parametry wody (pH, GH, KH, NO2 i NO3 - jeśli akwarium świeże to NH3 również) i powiedz kiedy akwarium zostało założone.

 

Jeśli nie posiadasz testów podaj stronę swoich wodociągów. 

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...