Skocz do zawartości

problem z co2


Rekomendowane odpowiedzi

witam.wczoraj zamontowałem u siebie bimbrownie, chodziła całą noc.W nocy włączyłem dodatkowo napowietrzanie na wszelki wypadek. Rano wyłączyłem dodatkowe napowietrzanie, chodził sam filtr kubeł resun i co2 z bimbrowni i po 5 godzinach zauważyłem że ampularie schowane są do skorupek danio pływają przy powierzchni i ciężko oddychają. Zrobiłem testy na ph i spadło z 7,2 na 6. Czy to możliwe??

Co powinienem zrobic?

Czy podawac co2 i napowietrzac dodatkowo akwarium, czy może zamontowac drugi filtr tylko wewnętrzny?

Dyfuzor zamontowałem jakieś 10 cm od pow. wody, czy ma to jakiś wpływ?

 

Proszę doświadczonych kolegów w tym temacie o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możliwe a nawet normalne ze CO2 obniżyło Ci pH wody...

 

Dwutlenek węgla w połączeniu z wodą wytwarza kwas węglowy, a wiec zakwasza wodę w jakimś stopniu..

Podawanie CO2 ogranicz do dnia. W nocy rośliny i tak go nie pobierają...

A z pewnością jeśli masz napowietrzanie wody w ten sposób iż pływają w niej bąbelki powietrza to CO2 jest dosyć szybko i skutecznie wypłukiwane wiec możesz podawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 to normalny gaz.. Nie zatrujesz sie nim

pijąc gazowane napoje także spożywasz CO2 własnie...

 

Tzn. Jeśli bardzo chcesz to moze i dasz rade sie nim zatruc :D

zmiejsz moze po prostu ilość podawanego Co2 albo zwieksz napowietrzanie, a co za tym idzie ilość wypłukiwanego co2 z wody... a bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez z zbyt dużą ilość CO2 w wodzie można podusić ryby, ale równie niedobre dla ryb są aż tak duże wahania PH. To nie tak, że robisz bimbrownie i puścisz gaz i Ok, powinieneś puszczać odpowiednią ilość gazu dopasowaną do wielkości swojego baniaczka. Najtaniej wyjdzie zakup oprzyrządowania kroplówki w aptece koszt kilka złotych tam będziesz mógł regulować przepływ gazu i przy okazji masz licznik bąbelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...