Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie!!!

 

Jak przystało na nowego miłośnika rybek - mam problem i tym samym pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie :)

Czy konieczne jest co jakiś czas gruntowne czyszczenie zbiornika?

Moje akwarium (60l) ma już 3 lata i niestety porównując z młodymi zbiornikami widać, że ma już swoje lata... Nic złego się nie dzieje - wszystkie parametry wody są odpowiednie, rybki czują się dobrze ale nazbierało się już trochę brudu, którego nie da się usunąć w czasie "normalnych" porządków. Obsada też już w niczym nie przypomina tej pierwotnej - pozostawały mi pojedyncze rybki oraz nowo dokupione w ciągu tych trzech lat...

Sprecyzuję pytanie - czy jest konieczność generalnego czyszczenia co jakiś czas, pomijając względy estetyczne? Pomijam też fakt, że wraz z ilością starszych rybek wzrasta częstotliwość występowania chorób...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli odmulasz dno itd to raczej nie ma potrzeby robienia takiego czegoś jak restart... Po co?? :)

chyba ze chcesz sobie nowe akwarium urządzić... Jeśli jest wszystko ok to najwyżej dodaj do podłoża np. kulki nawozowe, bo faktycznie może ono być już troszkę jałowe... Poza tym nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź - tego było mi trzeba :P

 

Nie chcę na razie nic zmieniać - tylko miałam wyrzuty sumienia, ze może należy im się generalne sprzątanie :ppp

W takim razie z remontem poczekam na jakąś okazję - choćby zakup większego zbiornika bo nie bardzo wyobrażam sobie taką akcje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a o jakim sprzątaniu mówisz?? odmulanie wystarczy...

Ja wciskam odmulacz w dno i ściągam wszystkie syfy... Jeśli ryby są zdrowe, rośliny rosną, to nie ma sensu...

Restart to raczej radykalny zabieg gdy coś sie dzieje nie tak i nie ma innego wyjścia jak tylko urządzić na nowo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...