Skocz do zawartości

Początek akwarium pomocy!!!


Fireblader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem akwarium 250l. Na razie jest w nim pusto. Chciałbym aby wyglądało ono bardzo ładnie, mam na myśli akwarium roślinne. Czy możecie mi pomóc i powiedzieć jakie roślinki, rybki miałbym zakupić aby ładnie się prezentowały razem? (I mniej więcej jakie były by tego koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium roślinne, nie ukrywam nie jest tanim hobby :)

Jeśli nie znajdziesz zaprzyjaźnionego akwarysty, który odda Ci cześć roślin, to zakup w sklepie pełnego zestawu do takiego akwarium hmmm w kilkuset złotych sie zamknie a może braknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile chcesz zestawów do 250L kupić 2??

 

to nie będzie holender na pewno...

Do 250L holendra musisz na pewno kilkaset złotych w podłoże dobre zainwestować a później w rośliny

 

10 czy 20 roślin w 250L to nie holender tylko zwykła bieda niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest kilkaset :)

 

Wg mnie takie 4 czy nawet 5 zestawów w 250L zgubi się...

gdzieś kiedyś widziałem kalkulator do obliczania ilości roślin na powierzchnie akwarium. postaram sie poszukać...

Ale to są spore liczby wiem... Pamiętaj ze Fireblader pisze o holenderskim a tam gęsto od roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal1511 "zestawy" są beznadziejne. Dużo i nic tak naprawdę. Większość roślin, które kupisz za grosze na pobliskiej giełdzie lub po ugadaniu się z jakimś sprzedawcą bo ci i tak tam jeżdżą, ale i tak najpewniejsze źródło to inny akwarysta, bo w sklepach często są roślinki z upraw masowych, gdzie tak naprawdę roślinki dojrzewają w wilgotnym powietrzu a nie w pełni pod wodą dlatego bardzo szybko zaczną obumierać.

 

Na początku autor powinien zainwestować w podłoże, światło i wydajną filtrację + butlę CO2 to podstawa. No i testy NO3 i PO4 minimum. Jak to będzie miał to można dobierać rośliny. Ale przy 250L z roślinami raczej w 250 zł się nie zamknie chyba że jest cierpliwy i kupi z każdego gatunku po kilka gałązek i podcinając będzie dokładał do kępy, ale nim mu wyjdzie z tego prawdziwy ogród poczeka z pół roku jak nie więcej.

 

Fireblader skąd jesteś? Jak ze śląska to ci dam kilka namiarów na znajomych z roślinniakami coś by tam ci odsprzedali pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łodzi. Widzę, że mało to kosztować nie będzie ... Podpowiedzcie mi, nie wydając za dużo pieniędzy jak zrobić ładne akwarium ? Nie koniecznie roślinne...

 

ja jestem z okolic łodzi i co jakiś czas wyrzucam rośliny z przycinki bo nie mam z nimi co robić... aktualnie mam na zbyciu młode sadzonki Blyxa Japonica

 

możesz też na Start się udać w niedziele - Tam jest dużo roślin do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś na start i rzeczywiście dużo jest do wyboru ;] W niedziele jadę na giełdę akwarystyczną (start). Możecie podać nazwy roślinek, które są łatwe w hodowli i szybko rosną ?

 

z góry dzieki

 

 

to zależy jakie masz oświetlenie i ile masz watów na litr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...