Skocz do zawartości

[27L] Krewetkarium dla RC


dziubki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Chciałbym przedstawić nowe szkiełko, które szykowane jest dla krewetek Red Cherry. Założeniem jest low tech w stylu ryuboku. 

 

Szkło: OptiWhite 30x30x30 27l

Filtracja: FZN-1 gąbka + ceramika + zeolit

Oświetlenie: Decolight Leddy 6W Plant

Podłoże: Gruby piach kwarcowy czarny

Elementy hardscape: korzenie i łupki drzewiaste

Fauna: brak - będzie RC

Flora: Anubias; Anubias nana; Microsorium narrow; Bolbitis; Dracena Sandera; Brasill Moss; Pelia; rzęsa wodna,  

planowana jeszcze pistia oraz jeśli się uda to brzeżnik Platyhypnidium riparioides.

 

Chwilowo woda jeszcze nie wyklarowana, początkowy atak pierwotniaków już ustępuje. Akwarium zalane 5 dni temu z dość dużą masą startową roślin. 

 

Obecny wygląd... woda jeszcze nie krystaliczna ale już dość przejrzysta: 

post-10959-0-84933300-1485391341_thumb.jpg zdjęcie robione tosterem :)

Edytowane przez dziubki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tak jakby ziarenka czarne i brązowe. Daje to wrażenie prawie czarnego koloru. Super czarny nie jest. Od lampy Led i korzeni robią się do tego takie brązowe rozblyski. Jak po zalaniu to zobaczyłem to myślałem, że to jakiś osad :) Efekt dość ciekawy daje to podłoże. Pierwszy raz mam piach w akwarium i mi się on póki co podoba.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Woda się już prawie całkowicie wyklarowała. 

Parametry się ustabilizowały. NO2 na zerze, reszta w normie. Widzę jednak, że bez nawożenia się nie obejdzie więc delikatnie będę musiał podlewać solami... 

Szykuję się do zakupu stadka krewetek. Dziś dorzuciłem też liście dębu.

 

Zdjęcie tym razem robione kalkulatorem ;)

post-10959-0-57653300-1485730193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...