Skocz do zawartości

Jbl e1501 problem z mocą


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam u siebie w 288 l akwa jbl e1501 i mam z nim problem ponieważ okazał się za mocny , nawet skręcony na maxa i z deszczownią umieszczoną pod wodą robi straszną pralkę , wyrywa rośliny itp.

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na taką okoliczność , nie próbowałem jeszcze podłączyć spraybaru i umieścić go pod wodą. Teraz się zastanawiam czy nie wymienić go na 2 mniejsze np e901 i może by problem się rozwiązał.

Poradzicie coś na taką dolegliwość. Do nowego roku mogę go jeszcze wymienić całkiem lub zamienić na dwa mniejsze za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuble 2 gąbki i 2 kosze z bioceramiką napchane na sztywno . A co do tej gąbki jak ją założę to brudy będą zostawać na niej , a nie iść do filtra. Chyba jednak najlepsza będzie zmiana na coś mniejszego X2 , ale jeszcze zobaczę . Narazie dałem wylot tam gdzie roślin nie ma i nie wyrywa ale cyrkulacja dalej za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisał raiders , przykreciłem filtr i założyłem tą gąbkę trochę pomogło ale nie tyle ile chciałem , ale dziś zrobiłem dodatkowy patent a mianowicie dorobiłem o wiele dłuższą deszczownicę z rurki od odmulacza ( długa na jakieś 50 cm ) w której powycinałem dziurki wycinarką do pasków skórzanych. Pralka w akwarium ustała , deszczownica skierowana do góry bardzo ładnie faluje wodę roślin nie wyrywa jedynie delikatnie falują. Z racji tego że nie chciało przed świętami bawić się w odsyłanie i zamienia nie sprzętu został jeden filtr , trochę nie potrzebnie wzięłam se do serca czytając różne fora że ten filtr jest słaby i drastycznie spada przepływ w bardzo krótkim czasie ( to będę sprawdzał na bieżąco i dawał info na forum) kupił bym mniejszy filtr lub 2 dużo mniejsze , ale może się przyda bo jak wiecie akwa zawsze wydaje się małe i chce się ciągle coś większego( przynajmniej ja tak mam , ale przypuszczam , że i większość z was).

Myślę że ten post może komuś pomoże.

Pozdrowionka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...