Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie do 240l


Davero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast 3500K wziąłbym 8500K, zależy do czego potrzebne Ci to oświetlenie. 

 

 

 

Da się, zamawiasz uchwyty do t5, nie t5 - t8.

ale moment 8500k :) zbyt ciemne ... mam 2x6500k teraz i chcę dodać 3 światło (stare co mam 2 swietlowki) 1x3500k

 

Przy 6500 mam tylko zielenicie, ale to problem że przeniosłem rośliny już zarażone do nowego akwarium i zrobiło mi się mega bagno. Zrobiły się sinicie (potrakotwałem je borasolem i urofuraginą) owszem zniknęły smród też, ale zielenic się nie pozbyłem i co tydzień mam sterte na górze zielonego gówna. Osad z szyb zszedł całkowice przy 2x6500k. Chcę porobić testy z trzecią świetlówka i tochę docieplić akwa. 

 

Anubiasy , kryptokoryna rośnie zresztą jak wszędzie dla nich to znaczenia warunki nie mają :D, ale na przykład kabomba (być może po kuracji na sinice osłabły) moczarka , ludwiga i nie znam teraz nazwy coś trawiastego co szybko rosło przy 3500 (może osłabiła to też kuracja) (nie nużaniec) zaczęło gnić. Ludwiga stoi w miejscu , bacopa też i słaba, a kabomba i moczarka oraz te trawsko umierają. Gdzie przy 3500 rosły.

Wyrzuciłem też co2 (bo dla tak słabego światła to sensu nie ma tego stosować chyba, że do obniżenia PH) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...