Skocz do zawartości

Pielęgnacja roślin


valdor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie odnośnie pielęgnacji młodych sadzonek roślin.

 

Posiadam w swoim akwarium roślinki takie jak:

 

Hemianthus micranthemoides -> młode sadzonki około 20 sztuk na drugim planie. Chciałbym uzyskać efekt "góry" przed korzeniem i teraz pytanie czy już przycinać i sadzić części przycięte w podłożu czy czekać aż będzie na takiej wysokości jaka mnie interesuje i ciąć pod kątem? Chciałbym aby utworzył mi gęstą szatę.

 

Hygrophila polysperma -> także młode sadzonki i chciałbym uzyskać taki sam efekt jak wyżej. Na razie podciąłem łodygi i to co odciąłem zasadziłem w podłożu aby było gęsciej. Dobrze robię?

 

Sagittaria subulata var. subulata -> na pierwszym planie gęste kępki. Tutaj przycinanie polega na ukośnym cięciu brzydkich liści a rozsadzanie przez nowe rozłogi tak?

 

Limnophila sessiliflora -> 3 plan i chcę uzyskać gęsty lasek razem z polyspermą. Cięcie tak samo jak polysperma tak? Są to bardzo młode sadzonki mają po 5 - 7 cm i nie wiem czy czekać aż urosną na tą wysokość którą chcę czy już ciąć? 

 

Microsorum pteropus -> pędy z 2 - 3 liściami. Przeczytałem że należy uciąć brązowe/czarne korzenie i odciąć wszystkie liście. Prawda?

 

Bacopa monnieri -> także bardzo młode sadzonki 5-7 cm i chcę uzyskać kształt gęstej kuli. Ciąć jak polysperme?

 

I teraz mam pytanie. Czy warto je poprzycinać i powsadzać nowe sadzonki w piasek i w miejscach cięcia te roślinki się zagęszczą czy poczekać aż urosną kilka tygodni?

 

Jak by co oglądałem ten film: https://www.youtube.com/watch?v=Qh5r_5m6-bQ&t=1s

 

Tylko że tam są już wyrośnięte roślinki tylko nie wiem jak jest z sadzonkami. Ogólnie chciałbym mieć gęste laski z tych roślinek. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...